Ogłoszenia duszpasterskie
XXVII Niedziela - 06 października 2013r. PDF Drukuj
niedziela, 06 października 2013 20:21

1. Zapowiedzi:

- Łukasz Jakub Wereszko kawaler z Dziecinowa parafii tutejszej i Agnieszka Zapaśnik panna z Wysoczyna parafii Sobienie Jeziory – zapowiedź druga

- Tomasz Szymczak kawaler z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii i Aneta Kurek panna z Łukówca parafii tutejszej zapowiedź pierwsza 

- Janusz Żelazo kawaler ze Śniadkowa Dolnego parafii Sobienie Jeziory i Justyna Bąbik panna z Dziecinowa parafii tutejszej zapowiedź pierwsza

 

2. Tak jak było to ogłaszane przed tygodniem, ofiary złożone dzisiaj na tacę zostaną przeznaczone na diecezjalne cele charytatywne.

 

3. Dzisiaj po każdej Mszy Św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na pomoc ofiarom wojny w Syrii, uchodźcom, a zwłaszcza dzieciom. Prosimy o wsparcie tego dzieła prowadzonego przez Caritas Polska.

 

4. Od dzisiejszej niedzieli będzie sprawowana w kaplicy w Sobiekursku również Msza Św. o godz. 15.30, natomiast o godz. 15.15 będzie tam śpiewana koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

5. W miniony wtorek rozpoczął się miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej ku czci Matki Bożej. Zapraszamy serdecznie do udziału w tej pięknej Maryjnej modlitwie.

 

Porządek nabożeństwa różańcowego w naszej parafii:

w dni zwykłe w kościele o godz. 16.00

w kaplicy o godz. 16.45

w niedzielę w kościele przed sumą o godz. 11.00

w kaplicy o godz. 9.30

 

W Kościele i kaplicy różaniec prowadzi:

Poniedziałek kl. VI Czwartek kl. III

Wtorek kl. V Piątek kl. II

Środa kl. IV Sobota młodzież z Gimnazjum

 

6. W następną niedzielę 13 października będziemy obchodzić w Polsce XIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu. Ofiary złożone do puszek po Mszach Świętych zostaną przeznaczone na fundusz stypendialny dla ubogiej, a uzdolnionej młodzieży.

 

7. W naszej parafii w przyszłą niedzielę będziemy gościć przedstawiciela Wyższego Seminarium Duchownego z Siedlec, który wygłosi do nas Słowo Boże i zbierze ofiary na tacę na utrzymanie uczelni. Będzie również możliwość nabycia Kalendarza Seminaryjnego na rok 2014. Dzień ten będzie dniem wdzięczności za życzliwość wobec tej uczelni oraz czasem modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 

8. Również w przyszłą niedzielę 13 października odbędzie się nabożeństwo fatimskie. Różaniec fatimski rozpocznie się o godz. 11.00 i zakończy się przed sumą. W związku z trwającym remontem nie będzie procesji.

 

9. W najbliższą niedzielę w kościele po Mszy Św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do przyjęcia I-ej Komunii Świętej.

 

10. W tym miesiącu Chrzest dzieci w niedzielę 20 października w czasie Mszy św. o godz. 11:30. Prosimy o zgłoszenia dzieci do chrztu.

 

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont kościoła: bezimienna z Karczewa – 100 zł, bezimienna z Dziecinowa – 500 zł, bezimienna z Sobiekurska – 1000 zł.

 

12. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Stanisław Winiarek z Dziecinowa, jego pogrzeb odbędzie się w przyszłym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

 
<< pierwsza < poprzednia 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 następna > ostatnia >>

Strona 442 z 459