Ogłoszenia duszpasterskie


Niedziela Palmowa PDF Drukuj
sobota, 13 kwietnia 2019 21:03

Niedziela Palmowa (VI niedziela Wielkiego Postu) (14.04.2019 r.)

1. Dziś o 18.00 droga krzyżowa przez Warszawice. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej modlitwie. Nabożeństwo rozpocznie się przy szkole w Warszawicach. W trosce o bezpieczeństwo załóżmy kamizelki odblaskowe i zabierzmy latarki.

2. Dziś po Mszy św. o 11.30 konkurs na najwyższą i najpiękniejszą palmę.

3. Jutro od 13.00 będziemy odwiedzać chorych. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.

4. We wtorek o 18.00 w Parafii M.B. Częstochowskiej w Garwolinie spotkanie dla mężczyzn.

5. Zachęcamy do udziału w Triduum Paschalnym, które jest świętowaniem wydarzeń paschalnych:

- Wielki Czwartek-godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza przechowania. Po nabożeństwie adoracja zakończona o 22.00 godziną Świętą.

-Wielki Piątek -godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Po liturgii adoracja: koronka do Bożego Miłosierdzia rozpoczynająca nowennę do Bożego Miłosierdzia, o 21.00 Gorzkie Żale (3 części), o 22.00 adoracja prowadzona przez Zespół Wokalny z Sobiekurska.

Ofiary składane na tacę podczas adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

Porządek adoracji w Wielki Piątek:

8.00-10.00 Sobienie Biskupie, 10.00-12.00 Radwanków, 12.00-14.00 Warszówka, 14.00-16.00 Całowanie, 16.00-17.00 KSM, 17.00-18.00 Służba liturgiczna Zapraszamy do adoracji w Piątek także dzieci ze szkoły w Sobiekursku.

-Wielka Sobota- godz. 19.00 Liturgia Wigilii Paschalnej. Przynosimy na nabożeństwo świece.

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny: w kościele o godz. 10.00 (wcześniej poświęcenie wody, którą zabierzemy z sobą do domów), od. 10.00 jeden ksiądz -Piotrowice, Dziecinów, Radwanków i Sobienie Biskupie, drugi ksiądz Sobiekursk, Łukówiec, Całowanie, Warszówka.

Porządek adoracji w Wielką Sobotę: 8.00-10.00 Warszawice, 10.00-12.00 Dziecinów, 12.00-14.00 Piotrowice, 14.00-16.00 Sobiekursk, 16.00 -18.00 Łukówiec

Zapraszamy również dzieci ze szkoły w Warszawicach oraz strażaków i wszystkie grupy parafialne.

- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego- godz. 6.00 Rezurekcja z procesją wokół kościoła. Zapraszamy do udziału w procesji strażaków w strojach galowych, młodzież do chorągwi, kobiety do feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów i niesienia poduszek oraz chłopców do niesienia różańca.

Msze św. -Wielkanoc: o godz. 6.00, 10.00 w kaplicy i 11.30, w drugi dzień świąt Msze św. o 8.00, 10.00 w kaplicy i 11.30.

6. Przygotujmy nasze serca na świętowanie paschy. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. Spowiedź codziennie po Mszy św. oraz po nabożeństwie w Wielki Czwartek i Wielki Piątek. W święta począwszy od Wigilii Paschalnej spowiedzi nie będzie.

7. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i wskazania „Jak dobrze przeżyć Triduum Paschalne.”

8. Bóg zapłać za ofiary składane podczas drogi krzyżowej i indywidualnie na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9. Bóg za płać p. Mariannie Kurek z Warszawy za ofiarę na kościół 500 zł.

10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Paweł Winnicki, kawaler z naszej parafii i Joanna Gołąb, panna z parafii św. Józefa w Otwocku. Zapowiedź II.

- Tomasz Piętka, kawaler z Parafii św. Trójcy w Kołbieli i Patrycja Jobda, panna z naszej parafii. Zapowiedź I.

 

 

 
V niedziela wielkiego postu PDF Drukuj
sobota, 06 kwietnia 2019 09:29

V niedziela Wielkiego Postu (7.04.2019 r.)

1. Zachęcamy do udziału w Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach. Bóg zapłać za ofiary składane na kwiaty do grobu Pańskiego.

2. Dzisiaj po Mszy św. o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich na adorację, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich chorych i cierpiących

3. KSM naszej parafii będzie dziś rozprowadzał palmy. Dochód przeznaczony jest na działalność młodzieży.

4. Za tydzień Niedziela Palmowa. W czasie Mszy św. obrzęd błogosławieństwa palm. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na najwyższą i najpiękniejszą palmę. Konkurs na palmę po Mszy św. o 11.30.

5. W przyszłą niedzielę o 18.00 droga krzyżowa przez Warszawice. Nabożeństwo rozpocznie się przy szkole w Warszawicach. W trosce o bezpieczeństwo załóżmy kamizelki odblaskowe i zabierzmy latarki. W ramach przygotowania do I Komunii Świętej i Bierzmowania zapraszamy kandydatów do udziału w tym nabożeństwie.

6. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii. Chorych odwiedzimy w wielki poniedziałek - 15 kwietnia.

7. Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej:

- do skarbonek przy wyjściu z kościoła i kaplicy możemy składać ofiary na przystosowanie łazienki dla niepełnosprawnego chłopca

- od dzisiejszej niedzieli do 7 kwietnia prowadzona będzie zbiórka żywności i produktów pierwszej potrzeby dla osób potrzebujących z naszej parafii. Prosimy o przynoszenie produktów do zakrystii.

8. Coraz bliżej Wielkanoc. Przygotujmy nasze serca przez spowiedź. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Adrian Olzak, kawaler z parafii MB Różańcowej w Warszawie i Aleksandra Galas, panna z naszej parafii. Zapowiedź III.

- Paweł Winnicki, kawaler z naszej parafii i Joanna Gołąb, panna z parafii św. Józefa w Otwocku. Zapowiedź I.

10. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje oraz rozważanie o pieśniach pasyjnych.

 

 
IV niedziela wielkiego postu PDF Drukuj
sobota, 30 marca 2019 22:03

OGŁOSZENIA

IV niedziela Wielkiego Postu (31.03.2019 r.)

1. Zapraszamy na drogę krzyżową do kościoła w piątek po Mszy św. o 17.00, i do kaplicy po Mszy św. o 19.00 oraz na gorzkie żale w niedziele do kościoła po Mszy św. o 11.30 i do kaplicy o 9.30.

2. W tym tygodniu

- I piątek miesiąca- o 16.00 adoracja Najświętszego sakramentu i spowiedź, o 17.00 nabożeństwo wotywne i Eucharystia, a po Mszy św. droga krzyżowa

- I sobota miesiąca- o 18.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne

- I niedziela miesiąca – po Mszy św. o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Zespół Wokalny z Sobiekurska. Zapraszamy wszystkich na adorację, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich chorych i cierpiących

3. Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej:

- do skarbonek przy wyjściu z kościoła i kaplicy możemy składać ofiary na przystosowanie łazienki dla niepełnosprawnego chłopca

- od dzisiejszej niedzieli do 7 kwietnia prowadzona będzie zbiórka żywności i produktów pierwszej potrzeby dla osób potrzebujących z naszej parafii. Prosimy o przynoszenie produktów do zakrystii.

4. KSM naszej parafii, od przyszłej niedzieli, będzie rozprowadzał palmy. Dochód przeznaczony będzie na pomoc potrzebującej rodzinie z naszej parafii.

5. Zapraszamy do udziału w konkursie na najwyższą i najpiękniejszą palmę.

6. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i artykuł o Mszy św.

7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Adrian Olzak, kawaler z parafii MB Różańcowej w Warszawie i Aleksandra Galas, panna z naszej parafii. Zapowiedź II.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy: Tadeusza Jałochę z Warszówki, Roberta Rozbickiego z Dziecinowa i Kazimierza Przybysza z Łukówca. Pomódlmy się w ich intencji oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin i parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

 

 
III niedziela Wielkiego Postu (24.03.2019r) PDF Drukuj
sobota, 23 marca 2019 21:11

1. Bóg zapłać ks. Mariuszowi Zaniewiczowi za przeprowadzenie rekolekcji. Życzymy owocnej pracy duszpasterskiej i Bożego błogosławieństwa w posłudze kapłańskiej. Dziękujemy za dary na stół rekolekcyjny i przygotowanie posiłków dla kapłanów.

2. Zapraszamy na drogę krzyżową do kościoła w piątek po Mszy św. o 17.00, i do kaplicy po Mszy św. o 19.00 oraz na gorzkie żale w niedziele do kościoła po Mszy św. o 11.30 i do kaplicy o 9.30.

3. Dzisiaj po Mszy św. o 17.00 w sali parafialnej katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa.

4. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy na Eucharystię o 18.00. W czasie tej Mszy św. będziemy mogli przystąpić do duchowej adopcji dziecka poczętego.

5. W sobotę o 10.00 próba scholii dziecięcej.

6. Od 31 marca do 7 kwietnia prowadzona będzie zbiórka żywności i produktów pierwszej potrzeby dla osób potrzebujących z naszej parafii.

7. 2 kwietnia od godziny 8.00 w przychodni w Sobiekursku odbędą się badania USG Doppler, przepływów szyjnych i kończyn dolnych, tarczycy, nerek, płuc, stawów oraz echo serca. Cena jednego badania 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.

8. Bóg zapłać za ofiary bezimienne na kwiaty do grobu Pańskiego – 240 zł.

9. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i program rekolekcji

10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Adam Marek Małachowski, kawaler z parafii Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej i Dominika Kubik, panna z naszej parafii. Zapowiedź III.

- Adrian Olzak, kawaler z parafii MB Różańcowej w Warszawie i Aleksandra Galas, panna z naszej parafii. Zapowiedź I.

11. W tym tygodniu odeszli do wieczności: +Barbara Szczepańska z Międzylesia, Jacek Kopania z Łukówca, Kazimiera Zych z Dziecinowa i Tadeusza Jałochę z Warszówki, którego pogrzeb będzie we wtorek o 11.00. Pomódlmy się w ich intencji oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin i parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

 
II niedziela wielkiego postu PDF Drukuj
sobota, 16 marca 2019 21:46

Ogłoszenia – II Niedziela Wielkiego Postu

1. Zachęcamy wszystkich do udziału w rozważaniu męki Pańskiej. Droga krzyżowa jest odprawiana w kościele w każdy piątek po Mszy św. o 17.00, a w kaplicy po Mszy św. o 19.00. Gorzkie żale w niedziele w kościele po Mszy św. o 11.30, w kaplicy o 9.30.

2. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 17.00 w sali parafialnej katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa.

3. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na misyjne dzieło Ad Gentes.

4. We wtorek Uroczystość św. Józefa. Zapraszamy na Mszę św. o 18.00 szczególnie wszystkie koła różańcowe. W czasie Eucharystii przyjęcie do koła żywego różańca mężczyzn.

5. W piątek rozpoczną się rekolekcje, które poprowadzi ks. Mariusz Zaniewicz. W piątek Msze św. o 10.30 w kaplicy i 12.00 z nauką dla dzieci, o 17.00 w kaplicy i 18.30 z nauką ogólną. Gorzkie żale o 11.45, droga krzyżowa o 16.30 w kaplicy i 18.00. W sobotę o 10.00 Msza św. z nauką dla chorych i sakrament namaszczenia chorych, o 12.00 z nauką dla dzieci, o 17.00 w kaplicy i 18.30 z nauką dla wszystkich. Gorzkie żale o 9.45. W niedzielę porządek nabożeństw bez zmian. Spowiedź w piątek i sobotę pół godziny przed każdą Mszą św., w niedzielę spowiedzi nie będzie.

6. W sobotę o 11.00 schola dziecięca i udział scholii we Mszy św. o 12.00.

7. We wtorek o 19.00 w Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie modlitewne spotkanie dla mężczyzn.

8. Zachęcamy do włączenia się w akcje Caritas w ramach jałmużny wielkopostnej:

- do skarbonki miłosierdzia, która znajdują się przed wyjściem z Kościoła i z Kaplicy możemy składać ofiary, które zostaną przeznaczone na remont łazienki w celu przystosowania jej do potrzeb niepełnosprawnego chłopca

- dzisiaj możemy nabyć baranki paschalne w cenie 5 zł.

- od 31 marca do 7 kwietnia prowadzona będzie zbiórka żywności i produktów pierwszej potrzeby dla osób potrzebujących z naszej parafii.

- Parafialny Zespół Caritas w Warszawicach zachęca do wsparcia rehabilitacji niepełnosprawnego mieszkańca naszej parafii, Jakuba Węgiełka. Jedną z form wsparcia jest przekazanie 1% podatku na rzecz Fundacji Dzieciom ”Zdążyć z Pomocą” KRS 0000037904. W zeznaniu podatkowym należy dopisać „Jakub Węgiełek 10410”.

9. Bóg zapłać za ofiarę bezimienną na kwiaty do grobu Pańskiego – 100 zł.

10. OSP Łukówiec oraz Sołtys i Rada Sołecka Łukówca zapraszają na spotkanie ze znanym etnografem dr. Łukaszem Stanaszkiem poświęcone historii naszych okolic i pochodzeniu tutejszych nazwisk.  Podczas spotkania przewidziana jest degustacja dawnych dań z Urzecza oraz występ Zespołu Folklorystycznego Piskorze. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 24 marca o godz. 17.00 w remizie OSP. Wstęp wolny.

11. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i program rekolekcji

12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Adam Marek Małachowski, kawaler z parafii Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej i Dominika Kubik, panna z naszej parafii. Zapowiedź II.

 

13. W tym tygodniu pożegnaliśmy: +Krystynę Floriańczyk z Łukówca. Pomódlmy się w jej intencji oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin i parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 58