Ogłoszenia duszpasterskie
XXVIII Niedziela - 13 października 2013r. PDF Drukuj
poniedziałek, 14 października 2013 07:15

 

1. Zapowiedzi

· Tomasz Szymczak kawaler z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii i Aneta Kurek panna z Łukówca parafii tutejszej zapowiedź druga

· Janusz Żelazo kawaler ze Śniadkowa Dolnego parafii Sobienie Jeziory i Justyna Bąbik panna z Dziecinowa parafii tutejszej zapowiedź druga

 

2. Dziś gościmy w naszej parafii przedstawiciela Wyższego Seminarium Duchownego diecezji siedleckiej – kleryka Mariusza. Po Mszy Św. będzie można nabyć kalendarz seminaryjny na 2014 rok.

 

3. Dzisiaj również obchodzimy w Polsce XII Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II - Papież Dialogu. Ofiary złożone do puszek po Mszach Świętych zostaną przeznaczone na fundusz stypendialny dla ubogiej, a uzdolnionej młodzieży.

 

4. Dziś w kościele o godz. 11.30 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I-ej Komunii Świętej. Po Mszy Św. spotkanie z rodzicami dzieci kl. II.

 

5. We wtorek na godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie członków Kręgu Biblijnego do Sali katechetycznej w budynku parafialnym. Wszystkich pragnących pogłębiać i poznawać Boga w Słowie Bożym serdecznie zapraszamy.

 

6. W środę obchodzimy 35. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową papieża bł. Jana Pawła II.

 

7. W piątek 18 października obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona pracowników służby zdrowia. Różaniec w tym dniu ofiarujemy za lekarzy, pielęgniarki i wszystkich pracowników służby zdrowia.

 

8. W następną będziemy przeżywać światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny pod hasłem „Boże Miłosierdzie dla całego świata”. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na misje katolickie w świecie.

 

9. W przyszłą niedzielę 20 października w czasie Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się chrzest dzieci. Konferencja i spisywanie aktów chrztu w sobotę po Mszy Św. o godz. 17.30.

 

10. W sobotę o godz. 10.00 w kościele odbędzie się spotkanie wszystkich ministrantów naszej parafii. Zapraszamy również tych, który chcieliby włączyć się do służby przy ołtarzu.

 

11. Powoli zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Prosimy o uporządkowanie cmentarza. Zachęcamy do modlitwy, korzystania z sakramentu pokuty i ofiarowania komunii św. w intencji zmarłych.

 

12. Tradycyjnie przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki wspominkowe wyłożone są na ołtarzach bocznych i stoliku pod chórem. Prosimy wypełniać czytelnie te kartki i zaznaczać gdzie będą czytane (kościół czy kaplica) oraz podać adres zamieszkania i ofiarę.

 

13. Bóg zapłać sołtysowi z Całowania panu Wiesławowi i mieszkańcom tej wioski za dar dla kościoła – jeden papieski obrus na ołtarz. Dar ten został przekazany dla parafii w czasie dożynek gminnych w Całowaniu.

 

14. W zakrystii jest do nabycia dla dzieci „Promyczek Dobra z października w cenie 4 zł.

 

15. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont kościoła: bezimienna z Dziecinowa – 1000 zł, bezimienna z Piotrowic – 500 zł, Cherubin Kazimiera – 500 zł.

 

16. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Winiarek z Dziecinowa, śp. Zofia Galas z Łukówca i śp. Barbara Kwiatkowska z Łukówca. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 

 
<< pierwsza < poprzednia 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 następna > ostatnia >>

Strona 441 z 459