Ogłoszenia duszpasterskie
III Niedziela Zwykła – 26 stycznia 2014r. PDF Drukuj
poniedziałek, 27 stycznia 2014 19:56


1. W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota. Po Mszy Św. o godz. 17.00 odbędzie się Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

 

2. W następną niedzielę 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Święto to ukazuje Chrystusa jako Światłość świata. Zapalona świeca ma nam przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia, a Matka Najświętsza pewnie i bezpiecznie prowadzi nas na spotkanie z Bogiem. Przed każdą Mszą św. odbędzie się błogosławieństwo gromnic. Jednocześnie w Kościele powszechnym jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu modlimy się za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, prosimy o nowe powołania do życia zakonnego. W Święto Matki Bożej Gromnicznej ofiary złożone na tacę przeznaczone są na pomoc zakonom kontemplacyjnym.

 

3. Z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

 

4. Dzisiaj nasz chór parafialny kolęduje w Międzyrzecu Podlaskim u ks. Jerzego Domańskiego.

 

5. We wtorek na godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie członków Kręgu Biblijnego do Sali katechetycznej. Wszystkich pragnących pogłębiać i poznawać Boga w Słowie Bożym serdecznie zapraszamy.

 

6. W następną niedzielę 2 lutego po Mszy Św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z Radą Parafialną w sali przy plebanii. Serdecznie zapraszamy.

 

7. Wszystkich zainteresowanych informujemy, iż cykl spotkań katechetycznych dla osób przygotowujących się w tym roku do zawarcia sakramentu małżeństwa odbędzie się w naszej parafii w dniach od 3 do 7 lutego. Nauki przedmałżeńskie są obowiązkowe.

 

8. Dziękujemy uczniom ze szkół w Sobiekursku i Warszawicach, młodzieży z KSM-u oraz członkom chóru parafialnego za udział we wspólnym kolędowaniu w ubiegłą niedzielę w kościele. Relację z koncertu kolęd i pastorałek można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii – możliwe jest odsłuchanie wykonywanych utworów.

 

9. W sobotę 8 lutego w kościele parafialnym o godz. 18.00 odbędzie się III modlitewne czuwanie, którego tematem przewodnim będzie adhortacja papieża Franciszka „Radość Ewangelii”. Szczegółowy program czuwania zostanie zaprezentowany w następną niedzielę, ale już dziś warto zarezerwować sobie ten sobotni wieczór na szczególne spotkanie z Panem Jezusem.

 

10. Dziękujemy wszystkim za serdeczne i życzliwe przyjęcie nas podczas wizyty duszpasterskiej. Wyrażamy wielką wdzięczność wszystkim, którzy przywozili nas na kolędę i z kolędy. Dziękujemy bardzo za poczęstunki, herbatę i kawę, a także za ofiary złożone na rzecz parafii. Dziękujemy bardzo wszystkim parafianom za wszelkie rady, sugestie odnoszące się do duchowego i materialnego rozwoju naszej wspólnoty  parafialnej kierowane do nas. Przy okazji kolędy składane były ofiary na rzecz parafii. Informujemy, że został spłacony dług parafii, zaś Opłaty pozostałe środki z kolędy zostały zdeponowane na koncie parafii w banku. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Dziękujemy za troskę o wspólne dobro, jakim jest Parafia. Niech Bóg wszystkim błogosławi, a Maryja Królowa rodzin otacza swoją opieką.

 

11. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Mirosław Kociszewski z Sobiekurska. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

 
<< pierwsza < poprzednia 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 następna > ostatnia >>

Strona 329 z 362