Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Trójcy Świętej – 15.06.2014r. PDF Drukuj
poniedziałek, 16 czerwca 2014 21:10

 

1. Dzisiaj po Mszach świętych w kościele i kaplicy odbywa się zbiórka do puszek ofiar na KUL.

 

2. Dzisiaj o godz. 10.00 na cmentarzu grzebalnym będzie Msza św. za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na renowację obrazu Trójcy Świętej z kościoła.
Msze św. w tym dniu będą odprawiane:
•    w kościele o godz. 8.00 i 17.00
•    w kaplicy o godz. 15.30

 

3. W środę na godz. 19.30 do Warszawic zapraszamy na spotkanie wszystkich ministrantów z parafii.

 

4. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy prosić, aby Chrystus błogosławił naszej pracy, nauce, naszemu miejscu zamieszkania i całej Ojczyźnie. Niech uroczystość ta będzie manifestacją naszej wiary. Główna Msza św. z procesją do czterech ołtarzy zostanie odprawiona o godz. 10.00.
Zapraszamy do procesji: dzieci z kl. II i III w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do niesienia różańca; starsze dzieci do niesienia poduszeczek; poszczególne wioski do niesienia chorągwi, strażaków zapraszamy do baldachimu i po dwóch mężczyzn przy księdzu; z wiosek, które stroją ołtarze.
Przez cały tydzień po Uroczystości trwa Oktawa Bożego Ciała. Każdego dnia w tym tygodniu gromadzimy się w naszym kościele na nabożeństwach eucharystycznych połączonych z procesją wokół kościoła o godz. 18.00.

 

5. W najbliższy piątek 20 czerwca po południu do Garwolina przybędą znaki Światowych Dni Młodzieży: krzyż i ikona Matki Bożej. Jak to było ogłaszane, nasz dekanat jest zaproszony do Garwolina na peregrynację znaków Światowych Dni Młodzieży. Program można znaleźć na tablicy ogłoszeń. Do udziału w tych uroczystościach zapraszamy zarówno młodych jak i starszych, całe rodziny, osoby cierpiące, a także tych, którzy poszukują umocnienia wiary. Warto, aby kandydaci do bierzmowania wzięli udział w tym wydarzeniu. Chętnych na wyjazd autokarem zapraszamy do zgłaszania się do zakrystii.

 

6. Informujemy parafian, że w tym roku ołtarze na Boże Ciało ubiorą mieszkańcy: Sobiekurska, Łukówca, Całowania i Warszówki.

 

7. W najbliższą niedzielę 22 czerwca uroczystość odpustowa ku czci św. Jana Chrzciciela Patrona naszej parafii. Sumę odpustową odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. kan. Stanisław Bieńko proboszcz par. Stoczek Łukowski. Serdecznie zapraszamy do przeżywania tej dorocznej uroczystości.

 

8. Suma odpustowa o godz. 12.00, a po niej procesja eucharystyczna. Zachęcamy parafian do spowiedzi i Komunii św. z racji odpustu w tym tygodniu przed każdą Mszą św.

 

9. Od przyszłej niedzieli na czas wakacji zostaje odwołana Msza św. w kaplicy o godz. 15.30.

 

10. W ubiegłym tygodniu zostały zakupione 3 ławki na zewnątrz kościoła oraz został ułożony chodnik na nowym cmentarzu.

 

11. W przyszłym miesiącu chrzest dzieci w niedziele 20 lipca o godz. 11.30.

 

12. W dniach 27-28 czerwca w Pratulinie będzie miało miejsce ,,Jerycho Młodych” – Diecezjalne Święto Młodzieży. W tym roku odbędzie się ono pod hasłem ,,Runo Gedeona – obrońcy wiary”. Szczegółowe informacje są umieszczone w gablocie parafialnej i na stronie www.jerychomlodych.pl. Serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii do udziału. Zapisy na wjazd w zakrystii. Wyjazd w piątek o godz. 14.30 przed kościoła, a powrót w sobotę ok. godz. 23.00. Koszt 60zł.

 

13. W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: śp. Janina Kompa z Warszówki. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

 
<< pierwsza < poprzednia 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 następna > ostatnia >>

Strona 309 z 362