Spotkanie świąteczne PDF Drukuj
poniedziałek, 08 stycznia 2018 19:50

6 stycznia o 16.00 w Dziecinowie w tutejszej remizie odbyło się spotkanie

świąteczne grup parafialnych w skład których wchodzą dorośli parafianie.

Na to spotkanie zostały zaproszone wszystkie kółka różańcowe, najliczniej reprezentowane w naszej parafii, chór parafialny, zespół wokalny z Sobiekurska, zespół Caritas, rada parafialna, lektorzy i kantorzy oraz wszyscy, którzy chcą czynnie uczestniczyć w życiu parafii. Na zaproszenie odpowiedziało około 80 osób. Rozpoczęło się wspólną modlitwą, którą poprowadził ks. Krzysztof Wałek. Ks. proboszcz podziękował wszystkim za zaangażowanie i bezinteresowną pracę dla dobra wspólnoty parafialnej oraz złożył wszystkim życzenia. Potem zebrani łamali się opłatkiem, po czym wszyscy zasiedli do suto zastawionych stołów przygotowanych przez gospodarzy spotkania i innych parafian. Skoro czas Bożego Narodzenia, to nie mogło zabraknąć kolęd. Na scenie wystąpił Zespół Wokalny z Sobiekurska, który w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o 17.00 przygotowuje adorację i czuwanie modlitewne. Zespól nie tylko kolędował, ale też zapraszał do kolędowania zebranych, co stworzyło wspaniałą, niepowtarzalną, świąteczną atmosferę. Radosna atmosfera została jeszcze bardziej spotęgowana, kiedy lider zespołu p. Tomasz Rosłonek ogłosił zwycięstwo Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni.

Dziękujemy mieszkańcom Dziecinowa, strażakom, którzy zawsze aktywnie włączają się we wszelkie parafialne akcje oraz wszystkim grupom parafialnym za przygotowanie, prowadzenie i uczestnictwo w świątecznym spotkaniu, które jeszcze bardziej przyczyniło się do zintegrowania wspólnot.