XXII niedziela zwykła PDF Drukuj
sobota, 02 września 2017 14:50

XXII niedziela zwykła (4.09.2017 r.)

1. Dziś o 11.00 rozpoczną się Dożynki Gminne w Całowaniu. Msze św. będą sprawowane dzisiaj o 8.00 i 17.00 w kościele, o 10.00 w kaplicy oraz 11.00 w Całowaniu. Zapraszamy wszystkich na dożynki. Szczegółowy program dożynek znajdziemy na stronie internetowej i plakatach.

2. Dziś po Mszy św. o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.

3. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, nauczycieli, pracowników szkół i rodziców na Mszę św. w kaplicy o 8.00 i w kościele o 9.00. Po Mszy św. uroczysta inauguracja roku w szkołach. Zachęcamy dzieci i młodzież do korzystania ze spowiedzi, by z Bogiem rozpocząć nowy rok.

4. W piątek obchodzimy Święto Narodzenia NMP. Mszę św. będą sprawowane o 9.00 i 18.00 w kościele oraz o 16.30 w kaplicy.

5. Zapraszamy na Mszę św. dzieci w następną niedzielę 10 września na poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych o 10.00 w kaplicy oraz 11.30 w kościele.

6. 16 września o 7.30 z Mariańskiego Porzecza wyrusza piesza pielgrzymka do Góry Kalwarii i grobu św. Stanisława Papczyńskiego. Zapraszamy wszystkich do udziału w pielgrzymce.

7. 17 września obędą się dożynki parafialne połączone z turniejem piłki nożnej o puchar proboszcza. Zapraszamy drużyny 7-osobowe na turniej. Prosimy wszystkie wioski naszej parafii o przygotowanie wieńca lub kosza dożynkowego oraz stołów dożynkowych z poczęstunkiem. W czasie dożynek będzie również loteria fantowa. Prosimy o przynoszenie drobnych fantów do zakrystii lub kancelarii.

8. Prosimy w najbliższą sobotę o 10.00 po 3 osoby z każdej miejscowości z piłami i sprzętem do oczyszczenia zarośli przy parkanie placu parafialnego.

9. Zakończyły się Wakacje z Bogiem prowadzone przez KSM naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowanie naszej młodzieży z KSM-u za zorganizowanie i prowadzenie zajęć dla dzieci i młodzieży.

10. Msza św. o 15.30 w kaplicy będzie sprawowana w niedzielę od października do czerwca.

11. Bóg zapłać p. Przemysławowi Domańskiemu za ofiarowanie na rzecz parafii materiałów na scenę, która powstaje na placu parafialnym oraz p. Andrzejowi Moszpańskiemu, Witowi Cicheckiemu i Wiesławowi Zawadzkiemu za przywiezienie i ofiarowanie piachu. Dziękujemy p. Danielowi Gajwonikowi za prace murarskie oraz p. kościelnemu i młodzieży za pomoc. Dziękujemy również p. Zygmuntowi Żelazo za wykoszenie placu parafialnego. Dziękujemy także p. Staroście z Otwocka za pomoc w pracach przy boisku parafialnym.

12. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i rozważania o szkole.

13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Maciej Bolesław Józefowicz, kawaler z Góry Kalwarii, parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii i Karolina Bąbik, panna z Dziecinowa, parafii tutejszej. Zapowiedź III.

-Tomasz Walicki, kawaler z Całowania, parafii tutejszej i Kamila Celińska, panna z Reguta, parafii Wniebowzięcia NMP w Celestynowie. Zapowiedź III.

- Kamil Patryk Poszytek kawaler z Garwolina, parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie i Wioletta Sylwia Kurek, panna z Dziecinowa, parafii tutejszej. Zapowiedź I.