Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego PDF Drukuj
sobota, 27 maja 2017 21:43

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego -VII Niedziela Wielkanocna (28.05.2017 r.)

1. Dziś nabożeństwo poświęcenia pól:

Jeden ksiądz:

13.30 -Warszówka

14.30 – Całowanie

15.30 – Łukówiec

Drugi ksiądz

14.30 Sobienie Biskupie, a po Mszy św. o 17.00 Warszawice

Prosimy o pojazdy po księży

2. Zapraszamy w środę po nabożeństwie majowym wszystkie dziewczynki pierwszokomunijne oraz młodsze na próbę sypania kwiatów.

3. W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, odprawiane w dni zwykłe po Mszy św. o 18.00, w niedziele i święta po Mszy św. o 11.30.

4. Msza św. z racji poświęcenia pól w intencji mieszkańców Warszawic w czwartek o 18.00, a w intencji Sobień Biskupich w piątek o 18.00.

5. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa wotywne o 18.00. Spowiedź I piątkowa od 17.30.

4. W sobotę 3 czerwca o godzinie 9.00 Eucharystią rozpocznie się I Parafiada Dekanatu Osieckiego w Warszawicach. Część sportowa o 10.00 rozpocznie się na stadionie w Dziecinowie.

W sportowych zmaganiach wystąpią uczniowie szkół podstawowych z dekanatu osieckiego.

Serdecznie zapraszamy zawodników i kibiców do udziału w parafiadzie. Prosimy rodziców o przywiezienie dzieci uczestniczących w zawodach.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha św., kończąca okres wielkanocny i komunii wielkanocnej. Kto w tym czasie nie przystąpił do Komunii św. popełnia grzech ciężki.

7. Za tydzień po Mszy św. o 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. W czasie adoracji będziemy uwielbiać Ducha św., który został nam dany i prosić o potrzebne nam w życiu Jego dary.

8. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na świątynię Opatrzności.

9. Bóg zapłać rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym za ofiarę na kościół w kwocie 3450 zł.

10. W dniach 15-18 czerwca w Warszawie Marysin Wawerski będą głoszone rekolekcje przez o. Jamesa Manjackala. Zachęcamy do uczestnictwa w tych rekolekcjach.

11. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje, rozważania o dzieciństwie.