26 Niedziela Zwykła, Rok C, 25.09.2016r PDF Drukuj
sobota, 24 września 2016 21:55

XXVI niedziela zwykła (25.09.2016 r.)

1. Z dniem 20.09.2016 r. ks. biskup mianował mnie proboszczem parafii św. Jana Chrzciciela w Warszawicach. Bardzo serdecznie witam wszystkich parafian. Składam podziękowanie moim poprzednikom, proboszczom i wikariuszom, którzy otaczali duszpasterską troską wszystkich parafian. Dziękuję parafianom za troskę o kościół i wiarę. Pragnę jak najlepiej wypełniać swoją misję i prowadzić wszystkich do zbawienia. Liczę na Waszą pomoc oraz na dobrą i owocną współpracę. Proszę o modlitwę i wparcie, by moja posługa przyczyniła się do umocnienia wiary, jedności i miłości.

2. Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do osobistej adoracji, która zakończy się przed Mszą św. wieczorową.

3. W najbliższy czwartek po południu odbędzie się zbiórka warzyw dla naszego seminarium duchownego. Prosimy osoby, które chcą ofiarować warzywa o podanie adresu w zakrystii.

4. W piątek o 19.00 spotkanie KSM-u. Zapraszamy młodzież, która należała do KSM-u oraz wszystkich, którzy chcą wstąpić w szeregi stowarzyszenia.

5. W sobotę o 16.00 spotkanie ministrantów i lektorów. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą służyć przy ołtarzu na to spotkanie.

6. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do codziennego odmawiania różańca. W kościele różaniec o 17.00, a kto nie może przyjść do kościoła zapraszamy na 17.00 do kaplicy lub wspólnej rodzinnej modlitwy w domu.

7. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wotywne o 17.00.

8. W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie gościć przedstawiciela Wyższego Seminarium Duchownego. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na utrzymanie seminarium.

9. Za tydzień I niedziela miesiąca. Po sumie nabożeństwo Eucharystyczne.