XIV Niedziela Zwykła, 03.07.2016. PDF Drukuj
niedziela, 03 lipca 2016 20:43

1. W tym tygodniu wypada I Czwartek miesiąca.

2. Już niedługo wyruszy 36 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Gorąco zachęcamy wszystkich chętnych, a szczególnie młodzież do udziału w trudzie pielgrzymowania do naszego narodowego sanktuarium.

3. 10 lipca jest organizowana pielgrzymka do Częstochowy z okazji 25 rocznicy Radia Maryja. Autokar wyjedzie o godz. 5.00 rano z Kołbieli i będzie zabierał chętnych z naszej parafii. Zapisy u

p. Krystyny Rosłonek pod nr. tel: (22) 795-03-06 lub 602-669-299.

4. 16 lipca obchodzimy liturgiczne wspomnienie NMP z Góry Karmel /Matki Bożej Szkaplerznej/. Tego dnia osobom chętnym dokonamy nałożenia szkaplerza. Dlatego w środy 6 i 13 lipca zapraszamy na Mszę św. podczas której będziemy rozważali treści związane ze szkaplerzem

w celu bliższego zapoznania się z jego znaczeniem, kultem.

5. Lipiec poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusowej. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w lipcu do Najdroższej Krwi Chrystusowej. Polecamy tę modlitwę przy konających, którzy potrzebują nawrócenia i sakramentów św.

6. Podczas Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski Biskupi podjęli decyzję o poparciu inicjatywy ograniczenia handlu w niedzielę.

Ustawa ma na celu m. in. ustalenie zasad zakazu handlu w niedziele z wyłączeniem kilku z nich, w przypadku których potrzeba handlu podyktowana jest szczególną koniecznością zaspokajania potrzeb ludności oraz ustalenie zasad godzinowego ograniczenia handlu w Wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę. Zachęcamy parafian do włączenia się w tę inicjatywę poprzez złożenie swojego podpisu.