6 Niedziela Wielkanocy, 01.05.2016. PDF Drukuj
sobota, 30 kwietnia 2016 19:37

1. Rozpoczęliśmy miesiąc maryjny – maj. W tym miesiącu gromadzimy się
w świątyniach naszych, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach na nabożeństwie majowym, aby przez nasz śpiew, modlitwę wielbić naszą Matkę, Maryję. Zapraszamy wszystkich do aktywnego włączenia się w te nabożeństwa.

Nabożeństwo majowe w parafii:

w kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po sumie

w kaplicy o godz. 18.30, a w niedzielę przed Mszą św. sprawowaną o godz. 10.00.

2. Rocznica Pierwszej Komunii św. będzie się we wtorek, 3 maja, na Mszy św.

o godz. 11.30. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin odbędzie się w poniedziałek 2 maja od godz. 17.00. Na próbę zapraszamy w poniedziałek na godz. 16.00.

3. We wtorek 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Bogu dziękujemy za Tę, która jest dana nam ,,ku pomocy i obronie naszego narodu”. Jednocześnie jest to także 225 rocznica Konstytucji 3 maja.

4. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia: jutro św. Atanazego,

w środę św. Floriana, w piątek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca.

Nabożeństwa połączone będą z majówką. Przyjmujemy zapisy z posługą do chorych na Pierwszy Piątek.

6. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje tzw. ,,Dni Krzyżowe.” W tych dniach Kościół modli się do Boga w różnych potrzebach ludzi. Zwłaszcza o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy i publicznie składa podziękowanie Bogu za wszelkie łaski otrzymywane.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

Po Mszy św. wieczornej comiesięczna adoracja Najśw. Sakramentu. Zapraszamy.

8. W środę odprawiamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek do Miłosierdzia Bożego.

9. W niedzielę, 8 maja 2016 r., w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin

w Parczewie odbędzie się Diecezjalny Dzień Rodziny pod hasłem „Małżeństwo Sakrament dnia codziennego”. U Matki Bożej będziemy dziękować za dar naszych rodzin. Zaproszenie na to Święto Rodzin jest kierowane tak do narzeczonych, jak i małżeństw z dziećmi.

Na to spotkanie W sposób szczególny zaprasza nasz ks. Biskup Kazimierz Gurda.

10. Dnia 15 maja o g. 10.15 w Łaskarzewie odbędzie się spotkanie Kółek Różańcowych Regionu Bł. Karoliny. Zapisy u P. Teresy Bąbik i w zakrystii.

11. Kandydaci do bierzmowania zaczynają od najbliższej soboty (7 V) nowennę do Ducha Św. - gromadzą się codziennie na mszy św. wieczorowej. Jest to jednocześnie nowenna dla nas wszystkich przed Uroczystością zesłania Ducha Św.

Katecheza dla kandydatów również w sobotę o godz. 16.00.

Kto chce poprawić sprawdzian, może to uczynić w środę o godz. 16.00.

12. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: ś.p. Zbigniew Ciara z Dziecinowa.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ...