3 Niedziela Zwykła, 28.01.2016. PDF Drukuj
sobota, 27 lutego 2016 22:17

1. Dziś po Mszy św. o g. 11.30 katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych, a po Mszy św. o g. 17.00 katecheza dla kandydatów do sakramentu małżeństwa.

2. W tym tygodniu wypada :

I czwartek miesiąca, I piątek miesiąca.

Msza św. Wynagradzająca o g. 17.00, po Mszy św. Droga Krzyżowa.

W kaplicy Droga Krzyżowa o g. 18.30.

Chorych odwiedzimy od godz.14.00.

Już w najbliższy piątek rozpoczynamy przygotowanie do ogólnopolskiego aktu przyjęcia królowania Chrystusa i poddania się pod Jego Boską władzę. Zachęcamy, aby od 4 marca do 4 listopada br. podjąć nabożeństwo pierwszych piątków miesiąca oraz post lub jakieś inne umartwienie w intencji Ojczyzny. Zachęcamy wszystkich abyśmy stali się apostołami tej duchowej mobilizacji w naszej parafii, w naszych rodzinach, środowiskach.

I sobota miesiąca; nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. o godz. 17.00

3. Zapraszamy wszystkich do udziału w rozważaniach Męki Pańskiej podczas Drogi Krzyżowej i Nabożeństwa Gorzkich Żali. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu: W kościele po Mszy św. o godz.l1.30, a w kaplicy o godz. 9.30.

Ofiary składane podczas Drogi Krzyżowej w każdy piątek są przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Przyjmujemy też ofiary indywidualne.

4. Wzorem lat ubiegłych w ramach Jałmużny Wielkopostnej Caritas Diecezji Siedleckiej przygotował ,,Baranki Paschalne” z czekolady do koszyczka ze święconką i na stół wielkanocny. Baranki rozprowadzane są w naszej diecezji po 5 zł. Są do nabycia w zakrystii. Zachęcamy do nabywania - szczególnie dzieci.

5. Od niedzieli 28 lutego Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę darów dla osób potrzebujących z naszej parafii.

6. W piątek liturgiczne święto św. Kazimierza Królewicza. Jest to dzień imienin Pasterza naszej Diecezji Ks. Bp Kazimierza Gurdy. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Dostojnym Solenizancie.

7. 14 lutego dokonaliśmy wyboru rad parafialnych. Gratulujemy zwycięzcom i

życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy dla dobra wspólnego jakim jest parafia.