33 Niedziela Zwykła, 15.11.2015. PDF Drukuj
sobota, 14 listopada 2015 21:30

Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na Światowe Dni Młodzieży, które będą obchodzone w 2016 r. w Krakowie.

Dzisiejsza niedziela jest niedzielą synodalną. Zapraszamy w następną sobotę Parafialny zespół synodalny na katechezę nt. „Rodzina Domowym Kościołem”. Spotkanie odbędzie się w sali katechetycznej o godz. 19.00.

We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie członków Kręgu Biblijnego do sali katechetycznej.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić wspomnienie św. Cecylii, patronki chórzystów, muzyków, organistów i zespołów wokalno-muzycznych. Z racji wspomnienia św. Cecylii p. organiście i naszemu chórowi życzymy wielu łask Bożych, zdrowia i sił do pracy, radosnego przeżywania każdej próby i błogosławionych owoców posługi przez śpiewanie na rzecz wspólnoty parafialnej.

W przyszłą niedzielę, 22 listopada, obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa.

W najbliższy piątek – 20 listopada - odbędzie się dekanalne spotkanie młodzieży w naszej parafii, od godz. 17.30 do 20.30. Zapraszamy na to spotkanie ludzi młodych, szczególnie kandydatów do bierzmowania (obecność obowiązkowa).

Program spotkania:
17.30 Eucharystia

18.30 Poczęstunek

19.15 Konferencja

19.45 Adoracja Najśw. Sakramentu

20.30 Apel, zakończenie spotkania
Prosimy o przygotowanie ciasta na poczęstunek dla młodzieży. Chętnych prosimy o kontakt w zakrystii.

W związku z dekanalnym czuwaniem młodzieży w piątek w naszej parafii, różaniec wypominkowy w Sobiekursku będzie przeniesiony na sobotę na godz. 17.00.

Spotkanie pielgrzymkowe grupy 7c oraz jej sympatyków odbędzie się 21 listopada 2015 r. w Pilawie (parafii MB Kodeńskiej). Spotkanie rozpocznie się wspólną Mszą św. o godz. 14.00. Dalsza część programu w Sali parafialnej przy plebanii. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Zbiórka z ministrantami w kościele w najbliższą sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy także nowych kandydatów.

Przez miesiąc listopad będzie odmawiany różaniec wypominkowy w kościele;

w kaplicy w każdy piątek listopada o godz. 18.00 (wyjątek najbliższa sobota – patrz wyżej).

Parafialny Zespół Caritas zachęca do wzięcia udziału w akcji polegającej na przekazaniu ubrań rodzinom potrzebującym. Jeśli w Twoim domu są ubrania, obuwie, z których Twoje dziecko wyrosło, zamiast wrzucać do kontenera, przynieś do kancelarii parafialnej lub do kaplicy. Wolontariusze przekażą odzież rodzinom z naszej parafii. Prosimy, aby przekazywane dary były czyste i nie zniszczone oraz zapakowane w foliowe worki.

Parafialny Zespół Caritas Sobienie Jeziory zbiera ofiary na rehabilitację osoby niepełnosprawnej; cegiełkę stanowią kalendarze ścienne na rok 2016 w cenie 20 zł.

W środę, 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, patronki KSM-u
    i polskiej młodzieży. Tego dnia imieniny obchodzi ks. Proboszcz.
    Msza św. w intencji ks. Proboszcza w następną niedzielę o godz. 11.30.

Dzisiaj po Mszy św. o 11.30 koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu naszego chóru. Serdecznie zapraszamy.

Ze względów technicznych egzamin młodzieży bierzmowanej przeniesiony zostaje na najbliższą sobotę, na godz. 12.00. - uczniowie z Karczewa i Otwocka, 13.00 - uczniowie z Sobień.