Wszystkich Świętych, 01.11.2015. PDF Drukuj
poniedziałek, 02 listopada 2015 06:31

Dziś pierwsza niedziela miesiąca; ze względu na uroczystość Wszystkich Świętych adoracja wieczorna zostaje przeniesiona na trzecią niedzielę listopada.

Jutro - 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Zanosimy w tym dniu do tronu Bożego modlitwy w intencji naszych zmarłych. W Dzień Zaduszny porządek nabożeństw następujący:

• Msza św. w intencji wszystkich wiernych zmarłych będzie odprawiona na cmentarzu o godz. 11.00. Czytanie wypominek przed Mszą św. - od godz. 10.30. Po Mszy św. procesja po cmentarzu.

• Msza Św. kościele po południu o godz. 17.00. Czytanie wypominek przed Mszą św. – od godz. 16.30.

• Msza Św. w kaplicy o godz. 18.00. Czytanie wypominek od godz.17.30.

Do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunki uzyskania odpustu: 1. Stan łaski uświęcającej 2. Nawiedzenie cmentarza 3. Modlitwa za zmarłych 4. Modlitwa w intencjach Ojca św. 5. Wyznanie wiary – odmówić „wierzę w Boga”.

Przez cały listopad będzie odmawiany różaniec wypominkowy przed Mszą św. wieczorową – o godz. 16.30. Wypominki w czasie oktawy Wszystkich Świętych będą czytane w następującym porządku:
poniedziałek - Warszawice
wtorek - Warszówka
środa - Całowanie
czwartek – Sobienie Biskupie
piątek – Radwanków i Piotrowice; Sobota - Dziecinów

Porządek modlitwy wypominkowej w Oktawie Wszystkich Świętych
w Sobiekursku:

przez oktawę będzie odmawiany codziennie różaniec za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach, natomiast wypominki będą czytane w następującym porządku:

- poniedziałek – wszystkie wypominki

- wtorek – wypominki z Łukówca

- środa – wypominki z Sobiekurska

- czwartek – wypominki bez podanego adresu (określone jako „do odmówienia w kaplicy”)

- piątek – wypominki z Całowania

- sobota – wypominki z Piotrowic

Za zmarłych polecanych w wypominkach będą odprawiane Msze św. w każdy drugi piątek miesiąca przez cały rok. Przed Mszą św. będzie odmawiany różaniec za polecanych w wypominkach wraz z czytaniem kartek wypominkowych.
W kaplicy przez Oktawę Wszystkich Świętych (o godzinie 18.00) oraz piątki w listopadzie będą czytane wypominki i odmawiany różaniec;
w najbliższą sobotę (7 XI) różaniec wypominkowy w kaplicy o godz. 10.00.

Po różańcu spotkanie z ministrantami.

Bóg zapłać za ofiary złożone z racji wypominek.

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W pierwszy piątek Msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 17.00 w kościele i 18.30 w kaplicy. Zachęcamy do zamówienia Mszy św. wynagradzającej za grzechy.

W następną niedzielę będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby prześladowanych wspólnot Kościoła w Syrii.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii kleryka WSD Diecezji Siedleckiej, który wygłosi słowo Boże i zbierze ofiary na potrzeby seminarium.

W niedzielę 8 listopada z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości, po Mszy św. o godz. 11.30 zostanie wykonane przez uczniów klas 4 – 6 Publicznej Szkoły Podstawowej w Warszawicach przedstawienie patriotyczne pt. : „Pisk Białego Orła”. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

W tym tygodniu odeszli do wieczności + Marian Laskus z Sobiekurska i Helena Lenarczyk z Całowania. Msza św. pogrzebowa za + Helenę Lenarczyk będzie w najbliższy wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…