30 Niedziela Zwykła, 25.10.2015. PDF Drukuj
niedziela, 25 października 2015 06:44

Dziś liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do komunii św.

Nabożeństwo różańcowe odprawiamy:

- w dni zwykłe – w Kościele o godz. 17.30; w Kaplicy o godz. 18.00

- w niedzielę – w Kościele po sumie - o godz. 12.30;
w Kaplicy o godz. 9.30

W sobotę kończą się nabożeństwa różańcowe. W szczególny sposób dziękujemy dzieciom i młodzieży oraz wszystkim, którzy codziennie uczestniczyli w naszej świątyni i kaplicy w modlitwie różańcowej.

Do nabycia są modlitewniki do MB Nieustającej Pomocy w cenie 7 zł.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca; ze względu na uroczystość Wszystkich Świętych adoracja wieczorna zostaje przeniesiona na trzecią niedzielę listopada.

W niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze Św. będą sprawowane: w kościele o godz. 8.00 oraz na cmentarzu o godz. 10.00 - w intencji wszystkich wiernych zmarłych z naszych rodzin i wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu. Procesja żałobna na cmentarzu będzie po Mszy św. o godz. 10.00. od ołtarza.

Poświęcenie pomników po Mszy Św. i procesji na cmentarzu. Prosimy zgłaszać pomniki do poświęcenia po procesji u księży.

W tym dniu nie ma Mszy Św. w kaplicy.

W poniedziałek za tydzień - 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Zanosimy w tym dniu do tronu Bożego modlitwy w intencji naszych zmarłych. W Dzień Zaduszny porządek nabożeństw następujący:

˃ Msza św. w intencji wszystkich wiernych zmarłych będzie odprawiona na cmentarzu o godz. 11.00. Czytanie wypominek przed Mszą św. - od godz. 10.30. Po Mszy św. procesja po cmentarzu.

˃ Msza Św. kościele po południu o godz. 17.00. Czytanie wypominek przed Mszą św. – od godz. 16.30.

˃ Msza Św. w kaplicy o godz. 18.00. Czytanie wypominek od godz.17.30.

Kartki wypominkowe wyłożone są na ołtarzach bocznych i stoliku pod chórem. Prosimy wypełniać czytelnie te kartki i zaznaczać gdzie mają być czytane (kościół czy kaplica) oraz podać adres zamieszkania i ofiarę. Za zmarłych polecanych w wypominkach będą odprawiane Msze św. w drugi piątek miesiąca przez cały rok. Przed Mszą św. będzie odmawiany różaniec za polecanych w wypominkach wraz z czytaniem kartek wspominkowych. Przez cały listopad w kościele przed Mszą św. o godz. 17.00 będzie odmawiany różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach. W kaplicy przez Oktawę Wszystkich Świętych oraz piątki w listopadzie będą czytane wypominki i odmawiany różaniec.

W niedzielę 8 listopada z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości, po Mszy św. o godz. 11.30 zostanie wykonane przez uczniów klas 4 – 6 Publicznej Szkoły Podstawowej w Warszawicach przedstawienie patriotyczne pt. : „Pisk Białego Orła”. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

W tym tygodniu odeszli do wieczności + Zofia Zych z Sobień Biskupich i
+ Stanisław Walicki z Sobiekurska.

Msza św. pogrzebowa za + Stanisława Walickiego będzie w najbliższa środę o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…