XII Niedziela Zwykła, 21.06.2015 PDF Drukuj
sobota, 20 czerwca 2015 21:21

1.    Obchodzimy dzisiaj uroczystość odpustową ku czci św. Jana Chrzciciela, Patrona naszej parafii. Sumę odpustową odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Kan. Jerzy Domański. Natomiast liturgiczne wspomnienie Narodzin św. Jana Chrzciciela wypada w środę, 24 czerwca.

2.    W piątek, 26 czerwca, dzieci i młodzież kończą rok szkolny i katechetyczny. Spowiedź i komunia św. dzieci i młodzieży oraz rodziców niech będzie wyrazem wdzięczności Bogu za otrzymane łaski w kończącym się roku szkolnym. Ze spowiedzi można skorzystać każdego dnia od wtorku od godz. 17.30. Msze św. dziękczynne sprawowane na zakończenie roku będą o godz. 8.00 w Sobiekursku oraz o godz. 9.00 w Warszawicach.

3.    W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się chrzest. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 katecheza i sporządzenie aktów chrztu.

4.    Parafialny Zespół Caritas organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci ze szkół podstawowych. Dla osób z ubogich rodzin wyjazd ten będzie dofinansowany, dlatego zapraszamy do wsparcia tej inicjatywy. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek, której ofiary będą przeznaczone na ten cel. Bóg zapłać za wsparcie.

5.    W następną niedzielę odbędzie się comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy św. wieczorowej w kościele i potrwa do godz. 20.00. Jak zwykle zapraszamy na osobistą modlitwę oraz na wspólne czuwanie od godz. 19.15. Będzie to nasze ostatnie modlitewne spotkanie przed wakacjami, dlatego bardzo zachęcamy wszystkich do skorzystania z tej formy modlitwy.

6.    W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 nastąpi pożegnanie ks. Proboszcza z naszą parafią, który od 1 lipca przechodzi na emeryturę.