IV Niedziela Wielkanocna, 26.04.2015 PDF Drukuj
sobota, 25 kwietnia 2015 20:21

1.    Dziś rozpoczyna się 52 Tydzień Modlitw o Powołania. Zachęcamy do modlitwy w intencji powołań do służby Bożej w Kościele.

2.    Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Jak co miesiąc zapraszamy do osobistej modlitwy. Jest to dobra okazja do osobistego spotkania z Bogiem w ciszy i skupieniu. Zachęcamy również do wspólnego uwielbienia Jezusa Zmartwychwstałego. Nasze modlitewne czuwanie ze śpiewem rozpocznie się o 19.15. Zapraszamy.

3.    W piątek rozpoczyna się maj – miesiąc maryjny. W tym czasie gromadzimy się w świątyniach oraz przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach na nabożeństwa majowe, aby przez śpiew Litanii loretańskiej i modlitwę wielbić Matkę Boga. Zapraszamy do aktywnego włączania się w to nabożeństwo. W kościele będzie ono sprawowane o godz. 17.45, w niedzielę przed mszą o godz. 8.00. W kaplicy natomiast o godz. 16.45, a w niedzielę przed mszą o godz. 10.00.

4.    W piątek, 1 maja, jest dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jest to również pierwszy piątek miesiąca.

5.    W sobotę, 2 maja, będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, przeniesiona z niedzieli. W tym dniu odbędzie się spowiedź dzieci, rodziców i ich rodzin przed I Komunią Świętą. Rozpocznie się ona o godz. 10.00.

6.    W następną niedzielę, 3 maja, w naszej parafii będziemy przeżywać dzień Pierwszej Komunii Świętej. Rodzice i dzieci zapraszają nauczycieli i wychowawców do udziału w tej Mszy św. sprawowanej o godz. 10.00. Miejsca w ławkach w kościele będą przeznaczone dla dzieci, ich rodziców oraz osób starszych z tych rodzin. Osoby niezwiązane z I Komunią zachęcamy do udziału we Mszy św. w kościele o godz. 8.00 i 17.00, natomiast w kaplicy o godz.8.00. W tym dniu wypada odpust w Gocławiu. Próby przed I Komunią odbędą się we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30.

7.    W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się w Sali katechetycznej spotkanie parafialnego zespołu synodalnego. Zapraszamy.

8.    Na parafialnej stronie internetowej możemy obejrzeć zdjęcia z Sakramentu bierzmowania, który udzielał ks. Biskup naszej młodzieży miesiąc temu. Tych, którzy wtedy przyjmowali sakrament, zapraszam do zakrystii po odbiór pamiątkowych zdjęć.

9.    W tym tygodniu odeszła do wieczności ś.p. Salomea Tolak z Dziecinowa. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00.