III Niedziela Wielkiego Postu, 08.03.2015 r. PDF Drukuj
sobota, 07 marca 2015 21:40

1.    Prosimy o modlitwę w intencji naszych parafialnych i rekolekcji oraz za ks. Wojciecha. Program rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń. Najbliższy poniedziałek i wtorek jako dni rekolekcyjne są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w szkołach. Ma to na celu umożliwienie uczniom udziału we Mszy św.. W tych dniach szkoła prowadzi zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Natomiast we wtorek, w ostatni dzień rekolekcji, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone do dyspozycji księdza rekolekcjonisty.

2.    W następną niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i kaplicy. Będzie to ostatnia zbiórka na ten cel.

3.    Ostatni egzamin z bierzmowania dla kandydatów z klasy II i III Gimnazjum odbędzie się w sobotę, 14 marca. Będzie to egzamin przeprowadzony przez księdza z Wydziału Katechetycznego i odbędzie się w dwóch grupach: 1 grupa o godz. 13.00 w Sobiekursku, 2 grupa o godz. 14.00 w Warszawicach.

4.    W następną niedzielę, na Mszę na godz. 11.30, zapraszamy dzieci i rodziców przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Po Mszy odbędzie się spotkanie w kościele.

5.    Zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie dzieci i młodzież do licznego udziału w rozważaniach Męki Pańskiej podczas Drogi Krzyżowej i Nabożeństwa Gorzkich Żali. Przygotujemy się w ten sposób do przeżywania Męki Pańskiej i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w każdy piątek Wielkiego Postu:
w kościele o godz. 16.30 i 19.00
w kaplicy o godz. 17.30
Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu: w kościele o godz. 7.30, a w kaplicy o godz. 9.30. Ofiary składane podczas Drogi Krzyżowej w każdy piątek są przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Przyjmujemy też ofiary indywidualne.

6.    W zakrystii jest do nabycia „Promyczek dobra” w cenie 4 zł.

7.    W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: ś.p. Władysław Herubin z Całowania.