I Niedziela Wielkiego Postu, 22.02.2015 r. PDF Drukuj
sobota, 21 lutego 2015 22:12

1.    Przyszła niedziela jest dniem modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami pracującymi w krajach misyjnych, tzw. ,,Ad Gentes” – czyli na całym świecie. Hasło tego roku to „Z misjonarzami głośmy pojednanie”. Ofiary składane do puszek po Mszach św. przeznaczone będą dla polskich misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach.

2.    We wtorek, 24 lutego, rozpoczną się w naszej parafii nauki przedmałżeńskie. Pierwsze spotkanie obędzie się o godz. 19.00 w sali przy plebanii. Zapraszamy zainteresowanych.

3.    Czas Wielkiego Postu jest w liturgii Kościoła czasem szczególnym. W tym okresie podejmujemy różne postanowienia i wyrzeczenia. Postanawiamy więcej się modlić, być życzliwsi dla innych oraz solidni w wypełnianiu obowiązków. Wyrzekamy się często słodyczy, telewizji, alkoholu i papierosów. Dlatego zachęcamy, aby w duchu wielkopostnego nawrócenia przybyć na dzisiejszą adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa od godz. 18.00 do godz. 20.00. Zapraszamy na osobistą modlitwę, zachęcamy również do skorzystania z sakramentu pokuty. Od godz. 19.15 rozpocznie się adoracja wspólna ze śpiewem i modlitwą uwielbienia, której tematyka rozważań wprowadzi nas w Wielki Post. Zapraszamy.

4.    W tym duchu zapraszamy również do udziału w rozważaniach Męki Pańskiej podczas Drogi Krzyżowej i Nabożeństwa Gorzkich Żali. Przygotujemy się w ten sposób do przeżywania Męki Pańskiej i Świąt Zmartwychwstania. Droga Krzyżowa jest odprawiana w każdy piątek Wielkiego Postu:
w kościele o godz. 16.15 i 19.00
w kaplicy o godz. 17.00
Gorzkie Żale są odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu:
w kościele o godz. 7.30
w kaplicy o godz. 9.30
Ofiary składane podczas Drogi Krzyżowej w każdy piątek są przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Przyjmujemy też ofiary indywidualne.