III Niedziela Adwentu – 14 grudnia 2014 r. PDF Drukuj
sobota, 13 grudnia 2014 21:40

1.    W następną niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00 odbędzie się kolejna katecheza przygotowująca rodziców i chrzestnych do chrztu dziecka.

2.    Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Trosce o trudną codzienność życia naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego kościoła.

3.    W zakrystii są jeszcze świece akcji prowadzonej przez Caritas Diecezji Siedleckiej – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

4.    Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. roratnej odprawianej w środę i sobotę o godz. 7.00.

5.    Odwiedziny chorych z posługą kapłańską odbędą się w środę, 17 grudnia – ks. Michał od godz. 15.00 odwiedzi chorych w Sobiekursku, Łukówcu, Całowaniu i Piotrowicach, w sobotę , 20 grudnia – ks. Proboszcz od godz. 9.00 w Warszawicach, Warszówce, Sobieniach Biskupich, Radwankowie i Dziecinowie. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

6.    Jak już ogłaszaliśmy wcześniej, Parafialny Zespół Caritas oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizują akcję charytatywną: „Paczka na święta Bożego Narodzenia:. Zachęcamy do wsparcia tych, którzy tego potrzebują. Prosimy o dary materialne w postaci produktów żywnościowych, a także słodyczy dla dzieci, zabawek, artykułów przemysłowych itd. Będzie także wystawiona puszka, jeśli ktoś chciałby wspomóc to dzieło finansowo. Gdyby ktoś wiedział o jakichś osobach potrzebujących pomocy: rodzinach lub starszych i samotnych, proszę o zgłoszenie do ks. Michała.

7.    W zakrystii można odebrać „Promyczek Dobra” z grudnia w cenie 4 zł.

8.    W następną niedzielę po Mszy św. wieczorowej o godz. 17.00 odbędzie się comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 20.00. Zapraszamy na osobistą modlitwę, zachęcamy również do skorzystania z sakramentu pokuty tych, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w rekolekcjach. Przez cały czas będziemy dyżurować w konfesjonale. Od godz. 19.15 rozpocznie się adoracja wspólna ze śpiewem i modlitwą uwielbienia. Zapraszamy.

9.    W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: śp. Stanisław Bąbik z Dziecinowa (pg. w środę o godz. 11.00).