Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata PDF Drukuj
sobota, 22 listopada 2014 11:18

1.    Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa. Przypominamy również, że po Mszy św. wieczorowej o godz. 17.00 odbędzie się wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Zapraszamy na osobistą modlitwę, będzie także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Od godz. 19.15 rozpocznie się adoracja wspólna ze śpiewem i modlitwą uwielbienia. Zapraszamy.

2.    W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – czas, który przygotuje nas do świąt Bożego Narodzenia. Rozpocznie się nowy Rok liturgiczny w Kościele, a także nowy rok duszpasterski pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. W Adwencie nie uczestniczymy w zabawach i dyskotekach. Na czas Adwentu zachęcamy wszystkich do podejmowania pewnych wyrzeczeń i pracy nad sobą np.: powstrzymanie się od picia alkoholu. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i duchowo przygotowani, biorąc udział w Roratach.

3.    Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach od 7 do 9 grudnia. Rekolekcje przeprowadzi ks. Marek Paluszkiewicz, Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego. Módlmy się o duchowe i błogosławione owoce tego szczególnego czasu i dobre przeżycie tych dni podarowanych przez Pana Boga.

4.    Od I-ej niedzieli Adwentu będą rozprowadzane świece: „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Przy nabyciu świecy składamy ofiarę: mała  5zł., średnia  10zł, duża 15zł.

5.    W następną niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Marka Bieńkowskiego, dyrektora Caristas diecezji siedleckiej. Wygłosi do nas Słowo Boże oraz zapozna z działalnością charytatywną prowadzoną przez tę instytucję. Powstanie też u nas Parafialny Zespół Caritas, którego pierwsze spotkanie odbędzie się w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Zapraszamy wszystkich chętnych.

6.    W następną niedzielę na godz. 18.00 ks. Proboszcz zaprasza Radę parafialną na spotkanie.

7.    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Irena Adamusińska z Sobień Biskupich oraz śp. Władysław Bąk z Piotrowic (pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00).