XXVIII Niedziela Zwykła - 12 października 2014r. PDF Drukuj
poniedziałek, 13 października 2014 17:32

1. Dzisiaj obchodzimy w Polsce XIV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”. Ofiary złożone do puszek po Mszach Świętych zostaną przeznaczone na fundusz stypendialny dla ubogiej i uzdolnionej młodzieży.

2. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy:
- w dni zwykłe – w Kościele o godz. 16.00
- w Kaplicy o godz. 17.00
- w niedzielę – w Kościele przed sumą o godz. 11.00
- w Kaplicy o godz. 9.30
Zapraszamy do prowadzenia różańca:
Poniedziałek        kl. II i III
Wtorek        młodzież z Gimnazjum
Środa            kl. IV i V
Czwartek        młodzież z Gimnazjum
Piątek            kl. VI
Sobota            młodzież z Gimnazjum

3. Dzisiaj w kościele o godz. 11:30 Msza św. dla dzieci przygotowujących się
do przyjęcia I-ej Komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci kl. II. Zapraszamy dzieci i rodziców.
Natomiast w przyszłą niedzielę, 19 października, zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy II i III Gimnazjum. Spotkanie odbędzie się po mszy św. o godz. 11.30 w kościele. Kandydaci z klasy I Gimnazjum mogą odbierać indeksy w zakrystii.

4. W tym miesiącu Chrzest dzieci w niedzielę 19 października w czasie Mszy św. o godz. 11:30. Konferencja i spisywanie aktów chrztu w sobotę ok. godz. 17.30.

5. Jutro, 13 października, przypada ostatnie w tym roku Nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na różaniec na godz. 16.00. Po tej modlitwie przejdziemy w procesji wokół kościoła za figurą Maryi z Fatimy. Po procesji zostanie odprawiona Msza św.

6. W sobotę 18 października obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona pracowników służby zdrowia. Różaniec w tym dniu ofiarujemy za lekarzy, pielęgniarki i wszystkich pracowników służby zdrowia.

7. W następną będziemy przeżywać światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny pod hasłem „Z Ewangelią do narodów”. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na misje katolickie w świecie.

8. W następną niedzielę, 19 października, w kościele parafialnym w Pilawie odbędzie się Koncert ewangelizacyjny pod hasłem: „Koncert za Nim”. Na to modlitewne spotkanie na godz. 18.00 zaprasza wspólnota Odnowy w Duchu Świętym z Pilawy.

9. Powoli zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Prosimy o uporządkowanie cmentarza. Zachęcamy do modlitwy, korzystania z sakramentu pokuty i ofiarowania komunii św. w intencji zmarłych.
Tradycyjnie przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki wspominkowe wyłożone są na ołtarzach bocznych i stoliku pod chórem. Prosimy wypełniać czytelnie te kartki i zaznaczać gdzie będą czytane (kościół czy kaplica) oraz podać adres zamieszkania i ofiarę.