VI Niedziela Wielkanocna – 25.05.2014r. PDF Drukuj
sobota, 24 maja 2014 21:10

1. Dzisiaj odbędzie się poświęcenie pól. Prosimy o pojazdy po księży.
Jeden ksiądz:
•    godz. 13.30 – Warszówka
•    godz. 14.30 – Całowanie
•    godz. 15.30 – Łukówiec
Drugi ksiądz:
•    godz. 14.30 – Sobienie Bisk. i Warszawice

2. Jutro, 26 maja, przypada Dzień Matki. Chciejmy pamiętać o naszych matkach, polecając je opiece Matki Bożej. Dziękujmy Bogu za nie, za ich dobre serce, prośmy dla nich o potrzebne łaski w ich codziennym trudzie, a dla zmarłych o wieczną nagrodę w niebie. Zapraszamy tego dnia na Mszę Świętą i nabożeństwo majowe.

3. W poniedziałek, wtorek i środę będziemy obchodzić Dni Modlitw o urodzaje (dawne Dni Krzyżowe).

4. Przyszła niedziela będzie Niedzielą Wniebowstąpienia Pańskiego

5. W piątek rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. Jutro, w poniedziałek 26 maja w naszej parafii będą zbierane elektrośmieci. Przy kościele będą zbierane od godz. 15.00 do 17.00, zaś przy kaplicy od 17.00 do 19.00. Organizatorem tej zbiórki w ramach pomocy dla misjonarzy jest stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Więcej szczegółów znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz na ulotkach, które będą rozdawane po Mszy Św.

7. W przyszłą niedzielę 1 czerwca obchodzimy VII Ogólnopolskie Święto Dziękczynienia. W tym dniu ofiary składane do puszek po Mszach świętych będą przeznaczone na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

8. Za tydzień będzie Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po sumie o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

9. Za tydzień rozpocznie się cykl katechez chrzcielnych dla rodziców i chrzestnych. Katechezy będą odbywać się 1, 8 i 15 czerwca po Mszy Św. o godz. 8.00.

10. W niedzielę rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Jest to miesiąc, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w kościele przed Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 7.45 przed Mszą św. o godz. 8.00; w kaplicy przed Mszą św. odprawianą o godz. 10.00.

11. 7 czerwca odbędzie się II Pielgrzymka Kółek Różańcowych na Jasną Górę. Również z naszej parafii będzie zamówiony autokar. Mogą w niej wziąć udział wszystkie chętne osoby, także nienależące do kółek różańcowych. Chętnych prosimy zgłaszać się do p. Teresy Bąbik lub do zakrystii. Szacowany koszt to ok. 40 zł.

12. Kościół w Polsce rozpoczął duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, które będą odbywać się w 2016 r., najpierw we wszystkich polskich diecezjach, a następnie w Krakowie. Już 14 czerwca tego roku przybędą do naszej diecezji słynne znaki Światowych Dni Młodzieży krzyż i ikona Matki Bożej – podarowane młodym przez św. Jana Pawła II. Odwiedzą główne miasta naszej diecezji, w naszej okolicy będzie to Garwolin. Dziś wychodząc z kościoła możemy wziąć folder zapraszający do wzięcia udziału w tym wydarzeniu oraz informujący czym są Światowe Dni Młodzieży.

13. W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: śp. Ewa Stawikowska z Dziecinowa (pogrzeb jutro o godz. 15.00). Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….