Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej - 13.04.2014r. PDF Drukuj
niedziela, 13 kwietnia 2014 17:20

1. Zapowiedzi:

Łukasz Pawelec kaw. z Maciejowic i Sylwia Zarzycka panna z Warszawic par. tutejszej – zapowiedź pierwsza
Artur Wawer kaw. z Warszówki par. tutejszej i Agnieszka Jenda panna z Celestynowa – zapowiedź druga
Rafał Romanowski i Paulina Romanowska z d. Dąbrowska związani cywilnie zamieszkali w Całowaniu – zapowiedź druga
Hubert Piotr Kłos kaw. ze Starego Zambrzykowa par. Sobienie Jeziory i Edyta Okrasa panna z Sobień Bisk. par. tutejszej – zapowiedź druga

2. Dziś o godz. 19.00 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa ulicami Warszawic. Rozpoczęcie od Szkoły Podstawowej.

3. Dzisiaj po Mszy Św. młodzież z KSM-u rozprowadza przed kościołem wykonane przez siebie ozdoby świąteczne.

4. Młodzież przed kościołem rozprowadza również płytę kanonizacyjną zawierającą poezję Karola Wojtyły śpiewaną przez znanych polskich artystów. Płyta jest w cenie 20 zł. Nasza parafia otrzymała tylko 15 takich płyt.

5. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. W tym czasie Kościół sprawuje w liturgii zbawcze tajemnice dokonane przez Pana Jezusa. Od Mszy Wieczerzy Pańskiej do II nieszporów pierwszego dnia świąt trwa Triduum Paschalne. Niech nie pochłonie nas przedświąteczny nawał różnych zajęć, porządków czy zakupów. Zapraszamy do udziału w Liturgii Triduum Paschalnego.

6. Wielki Czwartek: godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej i uroczyste przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza przechowania celem adoracji w rocznicę Jego ustanowienia. Odmówimy różaniec – modlitwie przewodniczy Ruch Rodzin Nazaretańskich. Zapraszamy Kółka Różańcowe.
W katedrze siedleckiej o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. Krzyżma podczas której Ks. Biskup poświęci Oleje Święte, które są używane do udzielania Sakramentu chrztu, bierzmowani, kapłaństwa i do konsekracji kościoła – świątyni.
W Wielki Czwartek ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na pomoc dla parafii w Krasnojarsku na Syberii.

7. Wielki Piątek: godz. 18.00 Liturgia Adoracji Krzyża i Komunia św.. Po nabożeństwie odśpiewamy I część Gorzkich Żali. O godz. 21.00 III część; Koronka do Miłosierdzia Bożego i III część Gorzkich Żali. Około godz. 22 rozpocznie się adoracja przy Grobie Pana Jezusa prowadzona przez scholę z Sobiekurska. W Wielki Piątek ofiary składane na tacę przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie i innych miejsc kultu w Ziemi Świętej.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
W Wielki Piątek adorują dzieci ze Szkoły Podstawowej z Sobiekurska.
Do adoracji w kościele zapraszamy mieszkańców miejscowości: 8.00 – 10.00 z Sobień Biskupich; 10.00 – 12.00 z Radwankowa Szlacheckiego; 12.00-14.00 z Warszówki; 14.00- 18.00 z Całowania.

8. W Wielką Sobotę zgodnie z zaleceniami liturgicznymi Liturgia Wigilii Paschalnej odbędzie się o godz. 20.00. Na Liturgię Wigilii Paschalnej przynosimy świece, które będą potrzebne podczas liturgii światła i liturgii chrzcielnej.

9. W Wielką Sobotę adorują dzieci ze szkoły w Warszawicach.
Do adoracji zapraszamy mieszkańców miejscowości: 8.00 – 10.00 z Warszawic; 11.00 –    13.00 z Dziecinowa; 13.00 – 16.00z Piotrowic; 16.00 – 18.00 Sobiekurska i Łukówca

10. W Wielką Sobotę święcimy pokarmy na stół wielkanocny:
•    w kościele o godz. 10.00 – wcześniej odbędzie się poświęcenie wody przed kościołem w celu wzięcia jej do swoich domów
•    od godz. 10.00 jeden Ksiądz – Piotrowice, Dziecinów, Radwanków i Sobienie Biskupie
•    drugi Ksiądz – Sobiekursk, Łukówiec, Całowanie, i Warszówka
Pojazdy po księdza przysyłamy tak jak zawsze, pierwsza wioska i następne.

11. Każdego dnia w Triduum Paschalne będzie można skorzystać z Sakramentu Pokuty pół godz. przed lub po zakończeniu Liturgii.

12. Do udziału w Triduum Paschalnym zapraszamy strażaków, dzieci, młodzież, kółka różańcowe i wszystkich wiernych.

13. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
Rezurekcja o godz. 6.00. Ci, którzy biorą udział w procesji przychodzą wcześniej; strażacy do baldachimu, młodzież do chorągwi, kobiety do feretronów, dziewczynki z kl. III do sypania kwiatków, chłopcy do niesienia różańca; dzieci z kl. IV do poduszek.

14. Pierwszy Dzień Świąt Msze św. w kościele o godz. 10.30 i 12.00, w kaplicy o godz. 10.30, po południu nie ma Mszy św., w kościele i kaplicy.

15. Chrzest dzieci w II dzień Świąt czasie Mszy św. o godz. 12.00. Konferencja i spisywanie aktu chrztu w poniedziałek po Mszy św. odprawianej o godz. 18.00.

16. W drugi Dzień Świąt porządek Mszy św. niedzielny.

17. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na kwiaty w czasie Drogi Krzyżowej i ofiary indywidualne.

18. Prosimy Służbę Liturgiczną o zabranie do prania alb i komeż.

19. Dzisiaj kończymy zbieranie produktów w ramach charytatywnej paczki do pudełek umieszczonych przed ołtarzem w kościele i w kaplicy. W tym tygodniu zostaną przekazane potrzebującym rodzinom naszej parafii.

20. Msza św. w intencji chorych, których Ksiądz nawiedził w ubiegły piątek z posługą kapłańską będzie sprawowana w kościele w Wielki Poniedziałek 14 IV o godz. 18.00, zaś w kaplicy w Poniedziałek Wielkanocny 21 IV o godz. 10.00 .

21. Do naszej parafii dotarła Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia z Łagiewnik. Można zamawiać specjalnie przygotowane świece do odbierania Iskry Miłosierdzia.

22. Prosimy o przystrojenie krzyży i kapliczek na terenie naszej parafii oraz o porządki wiosenne na cmentarzu grzebalnym. Prosimy by wymieniać wkłady w zniczach a nie wyrzucać piękne znicze do śmietnika.

23. W zakrystii jest do odebrania „Promyczek Dobra” numer z kwietnia w cenie 4zł.

24. W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszły do wieczności: śp. Maria Kasprzak z Radwankowa Szl. oraz Zofia Sekuła z Całowania, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….