IV Niedziela Adwentu – 22 grudnia 2013r. PDF Drukuj
sobota, 21 grudnia 2013 20:55

1. Dziś po Mszy św. o godz. 8.30 trzecia katecheza dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą sakrament chrztu.

2. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. o godz. 7.30. Bezpośrednio po niej w kościele odbędzie się w myśl polskiej tradycji przełamanie się opłatkiem i złożenie sobie życzeń z wszystkimi uczestnikami i kapłanami. Serdecznie zapraszamy parafian.

3. Dzień Wigilii przeżywamy w duchu radosnego umartwienia i postu. Wieczorem zasiądziemy wszyscy do tradycyjnej wieczerzy wigilijnej. To także wyjątkowa i niezwykła okazja do pojednania w rodzinach i sąsiedztwie. Przy wieczerzy wigilijnej niech nam towarzyszy wspólna modlitwa pacierza, czytanie  Pisma Świętego o narodzinach Jezusa z Ewangelii według św. Łukasza II rodz., wspólny śpiew kolęd, przełamanie się opłatkiem. Modlimy się za tych, którzy odeszli do wieczności. Na wigilijny stole nie stawiamy alkoholu.
Dla tych, którzy nie będą mogli przybyć do kościoła, Msza św. w kaplicy o godz. 22.00.

4. W dzień Bożego Narodzenia Msze św. w kościele – 8.30, 12.00, zaś w kaplicy o 10.30. Po południu nie będzie Mszy św.

5. Msza św. w intencji chorych, których Ksiądz nawiedził w ubiegłą środę z posługą kapłańską będzie sprawowana w kościele 26 grudnia – czwartek – o godz. 12.00, zaś w kaplicy 25 grudnia – środa – o godz. 10.30.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć potrzebujących, składając różne produkty do pudełko znajdującego się przed ołtarzem w ramach „Świąteczną paczkę”. Jutro te wszystkie rzeczy zostaną przekazane potrzebującym rodzinom naszej parafii.

7. Decyzją Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego, ofiary zebrane na tacę w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia, zostaną przeznaczone jako wsparcie działalności naszej diecezjalnej Caritas.

8. Wszystkich pątników Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę zapraszamy 28 grudnia do Pilawy na spotkanie opłatkowe w Sali parafialnej. W programie będzie: Msza Św., łamanie się opłatkiem oraz spotkanie przy kawie.

9. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej parafii chce zorganizować kolędowanie na terenie naszej parafii, w pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. 25 grudnia kolędnicy będą od godz. 16.00 wędrować przez następujące wioski: Warszówka, Całowanie, Łukówiec, Sobiekursk, Piotrowice. Natomiast 26 grudnia od godz. 16.00 w następujących wioskach: Warszawice, Sobienie Bisk., Radwanków Szl., Dziecinów. Ze względów praktycznych prosimy, by osoby chcące przyjąć kolędników zapraszały ich bądź wywiesiły na bramie jakiś charakterystyczny znak, np. ozdobę choinkową. Część zebranych w ten sposób pieniędzy zostanie przekazana na misje, a część na zimowy wyjazd członków KSM-u. Więcej szczegółów i trasa na stronie internetowej parafii.

10. Składamy Bóg zapałać wszystkim osobom za ofiarowanie choinek do kościoła.

11. Bóg zapłać młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, ministrantom, p. kościelnemu, p. organiście i p. katechetce za pomoc przy dekoracji kościoła oraz mieszkańcom Sobiekurska za dekorację kaplicy.