XVI niedziela zwykła PDF Drukuj
sobota, 22 lipca 2023 10:01

1. 25 lipca obchodzimy święto patronalne kierowców z racji wspomnienia św. Krzysztofa. Z tej racji dzisiaj po każdej Mszy poświęcenie pojazdów mechanicznych i błogosławieństwo kierowców. Możemy również z tej okazji wesprzeć działalność misjonarzy składając ofiary do puszek.

2. Już wkrótce wyruszy na pątniczy szlak Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Zachęcamy wszystkich do pielgrzymowania, a tych którzy nie mogą fizycznie pielgrzymować zachęcamy do podjęcia pielgrzymki duchowej. Karty duchowego uczestnictwa zawierające informacje o pielgrzymowaniu duchowym wyłożone są na stoliku za ławkami.

3. W przyszła niedzielę 30 lipca będziemy gościli w naszej wspólnocie parafialnej ks. Pawła Żurowskiego, misjonarza, który już wiele lat pracuje w Boliwii. Podzieli się z nami świadectwem swojej pracy misyjnej a my po każdej Mszy Św. będziemy mogli złożyć ofiary na rzecz pracy misyjnej ks. Pawła.

4. W ostatnim tygodniu na cmentarzu doszło do kradzieży dwóch krzyży granitowych z nagrobków, wiele krzyżyków mosiężnych i głów Jezusa, które były umieszczone na grobach. Policja zlokalizowała wiele takich miejsc, jednak nie wszystkie udało się znaleźć. Prośba, aby wszyscy, którzy zauważą utratę czegoś na grobie swoich bliskich, aby zgłosili się w tygodniu do kancelarii parafialnej, aby podać dane poszkodowanych i oszacować koszt szkód. Protokół już został złożony w tej sprawie na policji i już rozpoczęte jest postępowanie w sprawie tych kradzieży.

5. Dziękujemy za ofiarę na kościół w wysokości 500 zł.

6. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”.