Misje Ewangelizacyjne PDF Drukuj
niedziela, 21 maja 2023 21:15

W dniach 7-14 maja 2023 r. odbywały się w naszej parafii misje ewangelizacyjne.

 

 

Prowadził je ks. Przemysław Radomyski, prefekt i wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach. Inauguracja misji świętych rozpoczęła się niedzielną Mszą św. o godz. 8.00. Ks. proboszcz Krzysztof Wałek przekazał symbolicznie klucze ks. misjonarzowi na czas trwania misji. Hasłem tego dnia było: "Bóg szuka człowieka"

W drugim dniu misji przypominaliśmy sobie, że "Bóg jest jeden". Dlatego też przynieśliśmy do świątyni medaliki i krzyżyki. Misjonarz wzywał, byśmy pozbyli się tego, czego nie można pogodzić z naszą wiarą w jedynego Boga: amuletów, horoskopów, talizmanów, uzależniających przedmiotów itp..

Wtorek był dniem pokuty i pojednania. Uświadamialiśmy sobie, że "Bóg jest bogaty w miłosierdzie". Uczestniczyliśmy w nabożeństwach pokutnych i przystąpiliśmy do sakramentu pokuty.

Hasłem kolejnego dnia była "Wiara rodzi się z tego, co się słucha" W czasie Mszy św. sprawowanych jak co dzień w kaplicy o 17.00 i w kościele o 18.30  odbył się obrzęd przyjęcia Pisma św. Po Mszy św. o 18.30 udaliśmy się na parafialny cmentarz. W procesji odmówiliśmy różaniec, a na cmentarzu nabożeństwo za zmarłych.

Czwartek to dzień wdzięczności Bogu za Eucharystię i kapłaństwo. Hasło dnia "To jest Ciało Moje". W czasie Eucharystii kapłani złożyli przyrzeczenia, a po Mszy św. adorowaliśmy Chrystusa obecnego w Najświętszym sakramencie.

Piątkowe hasło "Kto chce iść za mną niech weźmie krzyż" przypominało o naszych codziennych krzyżach. Jednym z nich jest choroba. Dlatego rano udaliśmy się do chorych z posługą sakramentalną do obłożnie chorych. Pozostali chorzy z pomocą swoich bliskich przybyli do świątyni, gdzie został udzielony im sakrament namaszczenia chorych. Po mszy św. o 18.30 uczestniczyliśmy w nabożeństwie drogi krzyżowej ulicami Warszawic.

Szczególnym dniem była sobota. Naszą parafię nawiedził obraz Matki Bożej Kodeńskiej i relikwie bł. męczenników z Pratulina. Hasło dnia "Oto Matka Twoja". Już o 11.30 zgromadziliśmy się przed kościołem, aby oczekiwać na znaki. Przyjechały w asyście naszych strażaków i zostały przywitane przez ks. biskupa Grzegorza Suchodolskiego i ks. proboszcza, którzy ucałowali święte znaki. Przywitali je również wszyscy parafianie, a wśród nich strażacy w strojach galowych, Piskorze i koła gospodyń i gospodarzy wiejskich w strojach ludowych. Pięknie ubranych parafian dostrzegł ks. biskup, który przewodniczył Eucharystii, ale podkreślił jeszcze ważniejsze piękno-piekno naszych serc. Po Mszy św. była możliwość osobistego spotkania z Maryją i męczennikami z Pratulina. O. Władysław z Kodnia zachęcał zaś do przyjmowania szkaplerza.

O ostatnim dniu misji przypominało hasło "Ja jestem zmartwychwstanie i życie.". Niedziela bowiem jest pamiątką zmartwychwstania. W tym dniu w czasie Mszy św. sprawowanych o 8.00, 10.00 w kaplicy i 11.30 małżonkowie odnowiły swoje przyrzeczenia małżeńskie. O 11.30 żegnaliśmy św. znaki i misjonarza, który każdego dnia z pomocą Ducha św. przyciągał wielkie rzesze parafian. Dziękujemy ks. Przemysławowi i wszystkim parafianom za wspólne duchowe przeżycia. Niech te misje wydadzą w naszym życiu jak najlepszy owoc.