III niedziela wielkanocna PDF Drukuj
sobota, 22 kwietnia 2023 14:35

III Niedziela Wielkanocna (23.04.2023 r.)

1. Jutro Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

2. W przyszłą niedzielę o 17.00 Msza św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

3. Za tydzień poświęcenie pól:

Jeden ksiądz: 13.30 -Piotrowice, 14.30 – Dziecinów, 15.30 – Radwanków

Drugi ksiądz: 14.30 Sobiekursk. Prosimy o pojazdy po księży

4. Przygotowujemy się do ważnego wydarzenia w naszej parafii jakim będą Misje Ewangelizacyjne. Przeprowadzi je ks. Przemysław Radomyski, prefekt naszego seminarium duchownego w dniach 7-14. maja br. W tym tygodniu sołtysi przyniosą do naszych domów program misji. Znajdziemy go także na stronie parafialnej i na plakatach w każdej wiosce. Zaplanujmy swój czas, by każdego dnia przybyć na spotkanie misyjne. Pomyślmy też, by udekorować wszystkie domy flagami papieskimi, Maryjnymi i narodowymi oraz umieścić obrazy świętych w oknach naszych domów. Już dziś wszystkich zapraszamy na misje. Módlmy się w intencji misji o łaskę nawrócenia i przemiany naszych serc.

5. Bóg zapłać za ofiary na kościół 160 i 100 zł.

6. W tym tygodniu rozpoczęły się prace związane z renowacją bocznego ołtarza. Przewidywany koszt 88 000.

7. Szkoła w Warszawicach zaprasza na koncert patriotyczny w wykonaniu uczniów ze szkoły w Warszawicach i Chóru Parafialnego 30 kwietnia po Mszy św. o 11.30 na placu za remizą wiejską.

8. kaplica Sołtys i Rada Sołecka Łukówca zapraszają na spotkanie w remizie OSP Łukówiec we wtorek o 19.00 w sprawie przygotowania ołtarza na Boże Ciało przez Łukówiec.

9. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje oraz artykuł o misjach.

10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

-Adam Łukasz Biela, kawaler z parafii w Otwocku Wielkim i Klaudia Nowak, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź I.

- Piotr Gajewski i Natalia Ciara, związani cywilnie z parafii tutejszej. Zapowiedź I.