Niedziela Miłosierdzia Bożego PDF Drukuj
piątek, 14 kwietnia 2023 14:57

Niedziela Miłosierdzia Bożego (16.04.2023 r.)

1. Dzisiaj o 17.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci klas trzecich i ich rodziców.

2. Dzisiaj po Mszy św. o 17.00 spotkanie z radą parafialną i sołtysami naszej parafii.

3. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro missio” prowadzi zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wspierającą kościoły na wschodzie. Sprzęt ten można składać w stodole przy plebanii.

4. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w akcję wielkanocnej pomocy dla potrzebujących za złożone ofiary oraz Parafialnemu Zespołowi Caritas za zorganizowanie i przeprowadzenie akcji. Zebrano 3522 zł, wsparcie przekazane zostało do 20 rodzin, a jego wartość to 4700 zł oraz dodatkowo 4 paczki żywnościowe. Pomoc trafiła do rodzin w Wielkim Tygodniu.

5. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje oraz artykuł o zmartwychwstaniu.

6. W tym tygodniu pożegnaliśmy: +Małgorzatę Masną z Całowania. Prośmy w jej intencji, zm. z naszych rodzin, parafian, kapłanów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. Do grona świętych w niebie został powołany Wojtuś Kłos, który odszedł do nieba po trzech dniach ziemskiego życia. Prośmy by orędował za rodzicami i wstawiał się za nami. Święty Wojciechu módl się za nami.