XXX Niedziela – 27 października 2013r. PDF Drukuj
poniedziałek, 28 października 2013 09:01

1. Zapowiedzi:

Michał Strzelec kawaler z Łukówca parafii tutejszej i Agnieszka Maria Dobrzyńska panna zamieszkała z Lipkowa parafii św. Rocha – zapowiedź pierwsza

2. W czwartek kończą się nabożeństwa różańcowe. W szczególny sposób dziękujemy dzieciom i młodzieży oraz wszystkim, którzy codziennie uczestniczyli w naszej świątyni i kaplicy w modlitwie różańcowej.

3. W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze Św. będą sprawowane w kościele o godz. 8.00 oraz na cmentarzu grzebalnym o godz. 10.00 za wszystkich wiernych zmarłych z naszych rodzin i wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu. Procesja żałobna na cmentarzu o godz. 9.45 od bramy wejściowej starego cmentarza.
W tym dniu nie ma Mszy Św. w kaplicy.
Poświęcenie pomników po Mszy Św. na cmentarzu. Prosimy zgłaszać pomniki do poświęcenia u księży.

4. W piątek 1 listopada z racji uroczystości Wszystkich Świętych nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę 2 listopada wypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Zanosimy w tym dniu do tronu Bożego modlitwy w intencji naszych zmarłych. Kiedyś może i my będziemy potrzebowali tej modlitwy.
W Dzień Zaduszny porządek nabożeństw następujący:
·    Główne Nabożeństwo Wypominkowe w Kościele o godz. 10.00. Czytanie wypominek od godz. 9.15, zaś Msza Św. o 10.00
·    Msza Św. kościele po południu o godz. 17.00
·    Msza Św. w kaplicy o godz. 18.00. Czytanie wypominek od godz.17.15.

6. Ofiary złożone 1 listopada na tacę będą przeznaczone na dokończenie remontu kościoła.

7. Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

8. Przez miesiąc listopad będą odprawiane nabożeństwa za zmarłych i czytane wypominki:
w kaplicy w każdy piątek o godz. 10.00
w kościele w każdą sobotę o godz. 10.00

9. Od listopada Msza Św.:
·    w dni zwykłe w kościele o godz. 17.00, zaś w kaplicy o godz. 16.00.
·    w niedzielę w kaplicy o godz. 10.30, a w kościele o godz. 8.30 i suma o godz. 12.00

10. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek, Sobota i Niedziela Miesiąca. Prosimy z sakramentu pokuty korzystać wcześniej w ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą Św. i w czasie nabożeństwa różańcowego.
W przyszłą niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.

11. Tradycyjnie przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki wspominkowe wyłożone są na ołtarzach bocznych i stoliku pod chórem. Prosimy wypełniać czytelnie te kartki i zaznaczać gdzie będą czytane (kościół czy kaplica) oraz podać adres zamieszkania i ofiarę.

12. W następną niedzielę będzie można nabyć w zakrystii Kalendarz Rolników w cenie 22 zł.

13. W każdą niedzielę o godz. 15.15 w kaplicy w Sobiekursku (przed Mszą Świętą o godz. 15.30) śpiewana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie przygotowującej do udziału we Mszy Św.

14. Przypominamy, iż Wszystkie intencje oraz ogłoszenia parafialne zamieszczane są na stronie internetowej naszej parafii.

15. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont kościoła: bezimienna – 500 zł bezimienna z Całowania – 300 zł, bezimienna z Warszawic – 200 zł, bezimienna z Dziecinowa – 200 zł,.

16. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Władysław Kruszewski z Łukówca. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….