Boże Ciało PDF Drukuj
czwartek, 17 czerwca 2021 13:29

3 czerwca 2021 r. kościół obchodził Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,

czyli Boże Ciało.

 

Bardzo uroczyście było obchodzone to święto w naszej parafii. W czasie tej uroczystości dzieci klas IV obchodziły rocznicę pierwszej Komunii św. Ponadto zgromadzili się licznie parafianie, a wśród nich strażacy i w uroczystych strojach przedstawiciele wszystkich miejscowości. W tym roku ołtarze przygotowali mieszkańcy Całowania, Łukówca i Górek Całowańskich, Warszówki i Sobiekurska. Parafianie włożyli wiele trudu w przygotowanie ołtarzy, ale warto było bo ołtarze były pomysłowe i piękne. Msza św. rozpoczęła się o 10.00 pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Wałka, który również wygłosił słowo Boże, wzywając do realnego uczestnictwa w Eucharystii. Po Mszy św. była procesja do czterech ołtarzy, prowadzona przez ks. Krzysztofa i ks. Michała,. Wielu parafian czynnie włączyło sie do procesji niosąc feretrony, chorągwie, znaki religijne. Dzieci sypały kwiaty. W strojach galowych w procesji uczestniczyli strażacy. Bóg zapłać wszystkim za zaangażowanie i piękne przygotowanie uroczystości: mieszkańcom za przygotowanie ołtarzy, strażakom za czuwanie nad porządkiem i udział w procesji, chórowi, służbie liturgicznej, dzieciom sypiącym kwiaty, wszystkim niosącym znaki religijne i uczestnikom uroczystości za przykład żywej wiary w Jezusa Chrystusa obecnego w Eucharystii.