XXVI niedziela zwykła PDF Drukuj
sobota, 26 września 2020 19:59

XXVI niedziela zwykła (27.09.2020 r.)

1. We wtorek obchodzimy Święto św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. Św. Michał jest patronem ks. Michała. Zapraszamy dziś na Mszę św. o 11.30 w intencji solenizanta. Ks. Michałowi z okazji imienin życzymy opieki św. Michała i Matki Najświętszej, Bożego błogosławieństwa, darów Ducha św. i wszelkich łask potrzebnych w służbie kapłańskiej.

2. W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które odprawiane będą w dni zwykłe po Mszy św. o 17.00, a w niedziele po sumie, w kaplicy o 17.00 w dni zwykłe, w niedziele o 9.20. W najbliższą sobotę ze względu na ślub różaniec o 18.30. Gromadźmy się na tej modlitwie w świątyni i rodzinnych domach. Dzieci uczestniczące w tym nabożeństwie otrzymają pamiątki.

3. W tym tygodniu:

- pierwszy piątek miesiąca – o 16.30 spowiedź, a o godz. 17.30 różaniec i nabożeństwo wotywne, o 18.00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach

- pierwsza sobota miesiąca – o 18.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne

- pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. o 11.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

4. Od przyszłej niedzieli będzie odprawiana dodatkowo Msza św. o 15.30 w Sobiekursku.

5. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na „świętopietrze”.

6. 11października organizowana jest pielgrzymka do Niepokalanowa. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy pod numerem telefonów: 697191017 i 504540872. Wyjazd z Łukówca o 7.00 i przez poszczególne miejscowości.

7. Prosimy o owoce i warzywa dla naszego seminarium.

8. Został ufundowany nowy, zamykany konfesjonał do kaplicy w Sobiekursku. Składamy serdeczne Bóg zapłać rodzinie Andrzejewskich z Sobiekurska za ofiarę na konfesjonał 14 000 zł. Bóg zapłać p. Grzegorzowi Bąk za transport konfesjonału.

9. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa.

10. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje, artykuł o aniołach.

11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Paweł Łuszczewski, kawaler z parafii Cząstków Mazowiecki i Karolina Monika Jobda, panna, z naszej parafii. Zapowiedź III.

- Arkadiusz Ładnowski., kawaler z naszej parafii i Justyna Wieszczak, panna z par. św. Anny w Serocku. Zapowiedź II.

- Sylwester Piotr Starosz, kawaler i Monika Kociszewska, panna, oboje z naszej parafii. Zapowiedź I.

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Jacka Połosaka z Sobień Biskupich. Módlmy się w jego intencji, zmarłych z naszych rodzin i parafian: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.