IV Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2020r PDF Drukuj
sobota, 21 marca 2020 20:51

IV niedziela Wielkiego Postu (22.03.2020 r.)

 

 

1. W tym trudnym czasie trwajmy na modlitwie osobistej prosząc o ustanie epidemii. Rozważajmy w domach Drogę krzyżową i śpiewajmy Gorzkie żale, odmawiajmy różaniec (zachęcamy do łączności duchowej z kapłanami o 20.30) i koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do uczestnictwa w transmisji telewizyjnej lub radiowej Mszy św. Transmisja Mszy św. z naszej świątyni w każdą niedzielę o 11.30 na Facebooku profil OSP Dziecinów. Korzystajmy z radiowych lub internetowych rekolekcji i nabożeństw wielkopostnych. Znajdziemy je na Facebooku profil Parafia Warszawice. Przygotujmy się do świąt wielkanocnych przez spowiedź. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę, by nie tworzyły się przed świętami kolejki do spowiedzi. Korzystajmy z tego sakramentu już od jutra. Codziennie spowiedź od 17.00 oraz po zakończeniu Mszy św. Zapraszamy na osobistą modlitwę do świątyni. Kościół otwarty codziennie od 9.00 do zakończenia Mszy św.

 

2. Kto potrzebuje pomocy prosimy kontaktować się z Parafialnym Zespołem Caritas. Pomocą służą także druhowie z OSP Dziecinów oraz OSP Łukówiec. Bóg zapłać za bezinteresowną pomoc. Kontakt na Facebooku profil Parafia Warszawice lub zadzwonić do księży.

 

3. W środę Uroczystość Zwiastowania NMP. Msze św. o 17.30 i 18.00 w kaplicy o 16.30.

 

4. Bóg zapłać za ofiarę na kościół 200 zł.

 

5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

 

- Piotr Popis, kawaler z naszej parafii i Katarzyna Anna Młot, panna z par. Matki Bożej Ostrobramskiej w Otwocku. Zapowiedź II.

 

6. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i artykuł o postawie katolika wobec koronawirusa.

 

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy: +Janinę Sikorską z Warszówki i Mariana Krawczyka z Radwankowa Szlacheckiego. Prośmy w ich intencji oraz zmarłych z naszych rodzin i parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.