XXXIV niedziela zwykła Uroczystość Chrystusa Króla PDF Drukuj
sobota, 23 listopada 2019 20:39

XXXIV niedziela zwykła, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (24.11.2018 r.)

1. Dzisiaj po Mszy św. o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za publiczne odmówienie aktu możemy uzyskać odpust zupełny. Nasza młodzież KSM zaprasza wszystkich dziś po Mszy św. o 17.00 na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent. Jest to czas przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. Podejmijmy na ten okres liturgiczny postanowienia, które pomogą nam przezwyciężać nałogi i wady. Powstrzymajmy się od zabaw, dyskotek. Gromadźmy się na roratach, które odprawiane będą w każdą środę i sobotę o 7.00.

3. W najbliższy piątek rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Marcin Prudaczuk. Msze św. w piątek i sobotę o 10.30 i 17.00 w kaplicy oraz o 12.00 i 18.30 w kościele, w niedzielę bez zmian. Program rekolekcyjny znajdziemy na stronie internetowej i w biuletynie parafialnym. Zaplanujmy swój czas, by każdego dnia uczestniczyć w nauce rekolekcyjnej.

4. Nabożeństwa wypominkowe w piątek o 16.30 w kaplicy i w sobotę o 17.30 w kościoła.

5. Zapraszamy na próbę scholi dziecięcej w sobotę o 9.00.

6. Parafialny Zespół Caritas za tydzień będzie rozprowadzał świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

7. W przyszłą niedziele w czasie mszy św. o 11.30 błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny, które p. kościelny i organista od przyszłego tygodnia będą roznosić po naszych domów.

8. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje, i program rekolekcji.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Krzysztofa Zawłockiego z Warszawic. Prośmy w jego intencji, zmarłych polecanych w wypominkach, parafian i naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.