Zesłanie Ducha Świętego PDF Drukuj
sobota, 08 czerwca 2019 19:19

VIII niedziela Wielkanocna – Uroczystość Zesłania Ducha św. (9.06.2019 r.)

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni zwykłe po Mszy św. o 18.00, a w niedziele po sumie.

2. Przygotowujemy się do parafialnego odpustu ku czci naszego patrona św. Jana Chrzciciela w dniu 23 czerwca o godz.12.00. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca zapraszamy na uroczystości cmentarzu parafialnym. Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych parafian, wszystkich zmarłych z naszych rodzin oraz spoczywających na cmentarzu o godzinie 10.00. Eucharystię będzie celebrował i słowo Boże wygłosi ks. Andrzej Karwowski. Zadbajmy o porządek na cmentarzu. Msze św. w przyszłą niedzielę o 7.00 w kaplicy, 8.00, 10.00 na cmentarzu i 17.00.

3. W czwartek o 19.00 zapraszamy dzieci klas czwartych na próbę przed rocznicą pierwszej Komunii św. która odbędzie się w Boże Ciało.

4. Za tydzień będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Trójcy.

5. Bóg zapłać za ofiarę indywidualną na renowację ołtarza w kwocie 300 zł.

6. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu i prowadzeniu festynu z okazji Dnia Dziecka; ks. Michałowi, wszystkim animatorom, strażakom z Dziecinowa i rodzicom za pomoc. Bóg zapłać naszym sponsorom: p. Zawadzkim z Całowania za słodkie babeczki i Radzie Rodziców z Sobiekurska za produkty na grilla.

7. Bóg zapłać wczorajszym nowożeńcom za dekoracje kościoła.

8. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i regulamin Centrum Rekreacyjno - Sportowego Lolek.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Hubert Pogórzak, kawaler z naszej parafii i Marta Agnieszka Mazur, panna z parafii św. Stanisława BM w Modliborzycach. Zapowiedź III.

- Sebastian Guzek, kawaler z parafii tutejszej i Monika Burkowska, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź II.

- Dominik Dziadczak, kawaler z parafii Niepokalanego Serca Maryi w Śródborowiu i Monika Kalinowska, panna z naszej parafii. Zapowiedź II.

- Łukasz Bednarczyk, kawaler z parafii Mariańskie Porzecze i Katarzyna Kosiarka, panna z naszej parafii. Zapowiedź II.

- Łukasz Pawłowski, kawaler z naszej parafii i Sylwia Karolina Kurek, panna z naszej parafii. Zapowiedź I.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Leonarda Trzeciaka z Całowania. Prośmy Miłosiernego Boga w jego intencji, zmarłych parafian i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.