Parafialny Dzień Strażaka PDF Drukuj
wtorek, 07 maja 2019 10:30

4 maja Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienie św. Floriana, który

jest patronem strażaków.

 

W związku z tym wspomnieniem ks. proboszcz Krzysztof Wałek zaprosił wszystkich strażaków naszej parafii na Mszę św. o 18.45 sprawowaną w ich intencji. Strażacy w strojach galowych uczestniczyli w Eucharystii. Na zakończenie ks. Krzysztof podziękował za służbę, która wymaga odwagi i miłości jaka cechowała ich patrona. Podziękował również za zaangażowanie w uroczystościach i pomoc w życiu wspólnoty parafialnej. Złożył także życzenia druhnom i druhom oraz ich rodzinom. Na eucharystii obecni byli także wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas, którzy w niedzielę Miłosierdzia Bożego obchodzili 5 rocznicę działalności. Proboszcz podziękował im za służbę i złożył życzenia, a następnie zaprosił wszystkich na wspólną agapę przy ognisku.