Dzień skupienia PZC PDF Drukuj
piątek, 25 stycznia 2019 16:06

19 stycznia w naszej parafii odbył się dekanalny Dzień Skupienia

dla Parafialnych Zespołów Caritas naszej diecezji.

Spotkanie rozpoczęło się w naszym kościele, a przybyłych gości z ks. Pawłem Wojdatem, odpowiedzialnym w naszej diecezji za PZC, powitał ks. Krzysztof Wałek. Tematem dnia skupienia były słowa: "Bądź dobry jak chleb - dzień z bratem Albertem". W takim dniu nie mogło zabraknąć tych, którzy swoje życie wzorują na bracie Albercie. Gościliśmy s. Angelinę, Albertynkę, która na początku wniosła relikwie brata Alberta, a następnie opowiedziała o jego życiu. Następnie została omówiona modlitwa Anioł Pański, po czym zebrani udali się do salki parafialnej na poczęstunek przygotowany przez nasz zespół parafialny, po czym wszyscy obejrzeli film związany z posługą brata Alberta. Punktem kulminacyjnym dnia skupienia była Eucharystia, sprawowana przez ks. Pawła, który wygłosił również słowo Boże. Spotkanie zakończyło się wspólną agapą.