Święto Chrztu Pańskiego PDF Drukuj
sobota, 12 stycznia 2019 22:43

Święto Chrztu Pańskiego (13.01.2018 r.)

1. Dzisiaj po Mszy św. o 17.00 przegląd kolęd i pastorałek w wykonaniu chórów i scholii naszego dekanatu. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

2. Dziś o 11.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji wszystkich zmarłych parafian w 2018 r.

3. Szkoła w Sobiekursku zaprasza dzisiaj o 17.00 na wspólne kolędowanie. Zapowiadane na dziś jasełka w wykonaniu uczniów szkoły w Warszawicach nie odbędą się ze względu na chorobę uczniów.

4. W sobotę o 11.00 rozpocznie się w naszej parafii diecezjalny dzień Skupienia dla Parafialnych Zespołów Caritas pod hasłem „Bądź dobry jak chleb – dzień z bratem Albertem”. W programie konferencja, Eucharystia, adoracja Najświętszego sakramentu i wspólna agapa.

5. Za tydzień zapraszamy na Mszę św. o 11.30, a po Eucharystii błogosławieństwo dzieci i kolędowanie przy szopce. Zapraszamy wszystkich chętnych do grania oraz śpiewania kolęd i pastorałek.

6. W najbliższą niedzielę 20 stycznia Parafialny Zespół Caritas, przy udziale młodych wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Sobiekursku, będzie rozprowadzał chlebki miłosierdzia. Dochód z tej akcji zostanie przeznaczony na rehabilitację Pani Teresy Gajak, wieloletniej nauczycielki z tej szkoły.

7. 26 stycznia w Gończycach odbędzie się rejonowe spotkanie opłatkowe kół Żywego Różańca. Zapisy na wspólny wyjazd u zelatorek w każdej miejscowości, w zakrystii lub u p. Krystyny Rosłonek-tel. 602669299.

8. Zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które nas przyjęły za zorganizowanie dojazdu, życzliwość, gościnność i posiłki. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie spotkania świątecznego grup parafialnych w Warszówce. Bóg zapłać mieszkańcom Warszówki i wszystkim, którzy przygotowali poczęstunek, Zespołowi Wokalnemu z Sobiekurska oraz wszystkim uczestnikom za wspólne kolędowanie.

10. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i imiona i nazwiska zmarłych 2018r.