Uroczystości patriotyczne w Warszawicach PDF Drukuj
poniedziałek, 12 listopada 2018 13:39

11 listopada to dzień szczególny dla naszej Ojczyzny, a zwłaszcza w tym

roku, kiedy przeżywamy 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

 

 

Cała Polska w tym dniu raduje się z wolności dziękując Bogu za ten wielki dar. W to wielkie dziękczynienie włączyła się nasza parafia. O godzinie 11.00 w intencji Ojczyzny został odmówiony różaniec, a pół godziny później rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. Krzysztof. W homilii ks. proboszcz przypomniał o ogromnej cenie wolności, a także wskazał na zakłamanie jako wielkie zagrożenie wolności. Po kazaniu został odśpiewany przez licznie zebranych wiernych hymn narodowy.

Po Mszy św. młodzież ze szkoły w Warszawicach pod kierunkiem p. dyrektor Anny Moczulskiej przedstawiła inscenizację "Pisk białego orła", która została doceniona przez licznie zebranych widzów gromkimi brawami.

Następnie wystąpili z pieśniami patriotycznymi uczniowie ze szkoły w Warszawicach i Sobiekursku oraz chór parafialny. Ks. proboszcz podziękował wszystkim wykonawcom oraz opiekunom p. Annie Moczulskiej, p. Magdzie Przybysz i p. Łukaszowi oraz wszystkim obecnym na uroczystościach patriotycznych.