Wakacje z Bogiem PDF Drukuj
niedziela, 26 sierpnia 2018 21:34

W dniach 20-24 sierpnia (poniedziałek-piątek) w salce katechetycznej,

na placu wokół Kościoła oraz na boisku parafialnym odbyły się

„Wakacje z Bogiem”

Półkolonie zostały zorganizowane i przeprowadzone przez Katolickie Stowarzyszenia Młodzieży z Warszawic oraz przyjaciół grupy. W codziennych zajęciach brała udział naprawdę spora grupa dzieci z okolicznych wiosek. Na uczestników czekało mnóstwo zabaw, gier i niespodzianek. Organizatorzy, z wszystkich sił, starali się, by wszyscy zapamiętali ten tydzień, jak najlepiej.

Każde spotkanie rozpoczynało się modlitwą i błogosławieństwem od ks. proboszcza Krzysztofa Wałka. Pierwszego dnia, gdy już wszyscy zebrali się na boisku, młodzież z KSM-u przedstawiła dzieciom układ taneczny do piosenki „Góry do góry”, zespołu Małe TGD. Jak się szybko okazało, najmłodsi całkiem szybko nauczyli się kolejnych ruchów i w następnych dniach, nie mieli problemu, z jego zapamiętaniem. Po tej części, pod czujnym okiem opiekunów boisko, plac wokół Kościoła i salka parafialna należała do dzieci. Wśród licznych atrakcji, należy powiedzieć o wspólnych grach i zabawach, przygotowanych przez młodzież. Najmłodsi i animatorzy zagrali m.in. w beczkę, krowę, chowanego, sznur, berka, casanovę i wiele innych. Podczas dwóch dni półkolonii z pokazem oraz nauką trików we freestyle football przyjechał Maro. Wszyscy zebrani z wielkim zaciekawieniem patrzyli na tę dyscyplinę, a wielu z nich wykorzystało szansę i spróbowało podjąć się kilku kombinacji z piłką.

Młodzież KSM-u, wraz z dziećmi wybrała się także na niekrótki spacer, odwiedzając pobliski plac zabaw. Prócz tego, została przygotowana gra terenowa na placu wokół Kościoła parafialnego, po której każdy, kto zgłodniał mógł posmakować kiełbasek i chlebków z ogniska. Dostępny był nawet domowej roboty popcorn.

Ostatniego dnia, choć zmęczenie dawało się we znaki, główną atrakcją, w upalny dzień, było wzajemne polewanie się wodą. Zabawa trwała w najlepsze, wiele dzieci,a także opiekunowie chętnie wzięli udział w pojedynku. Gdy już wszyscy zdążyli wyschnąć na słońcu, czekała niespodzianka- pyszne lody.

Na miejscu, podczas codziennych zajęć, było także malowanie twarzy, gra w piłkę nożną, muzyka, taniec oraz śpiew. Udało się także wejść do wnętrza Kościoła i poznać go, od innej strony.

Na zakończenie „Wakacji z Bogiem”, ksiądz proboszcz podziękował dzieciom za obecność oraz chęć włączania się w zabawy, opiekunom za trud i wysiłek w organizację, wręczając drobny upominek, w postaci miniksiążeczek.

Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne półkolonie już za rok!
Sebastian Rębkowski