Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela - Odpust parafialny PDF Drukuj
sobota, 23 czerwca 2018 19:27

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela - Odpust parafialny (24.06.2018 r.)

1. Przeżywamy dziś odpust parafialny ku czci naszego patrona św. Jana Chrzciciela. Suma odpustowa o 12.00, a będzie jej przewodniczył i słowo Boże wygłosi ks. prałat Tadeusz Karwowski. Msze św. w dniu odpustu o 8.00, 10.00 w kaplicy, suma odpustowa o 12.00 i wieczorna Msza św. o 17.00.

2. W piątek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Eucharystię o 18.00. Taca przeznaczona jest na świętopietrze.

3. Zapraszamy w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.

4. Za tydzień po Mszy św. o 17.00 spotkanie z Radą Parafialną.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wsparcie akcji „chlebek miłosierdzia” na pomoc osobom potrzebującym z naszej parafii. W ramach tej akcji zostało zebrane 1224 zł.

6. 8 lipca organizowany jest wyjazd do Częstochowy na uroczystości Radia Maryja. Zapisy w zakrystii lub u p. Krystyny Rosłonek.

7. Dzisiaj od 14.00 Festyn rodzinny w Sobieniach Jeziorach.

8. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje, rozważania o św. Janie Chrzcicielu.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

-Wojciech Józef Kamiński, kawaler z parafii św. Izydora w Markach i Karolina Bąk panna z Całowania, parafii tutejszej. Zapowiedź I.

- Grzegorz Tywonek, stanu wolnego z Sobień Biskupich, parafii tutejszej i Magdalena Mróz, stanu wolnego, parafii Kolembrody. Zapowiedź I

- Marcin Sławiński, kawaler z Dziecinowa, parafii tutejszej i Anna Izabela Kopko, panna z par. Stare Załubie. Zapowiedź I

- Łukasz Ostrycz, kawaler z Otwocka, parafii NMP Królowej Polski i Izabela Ciara, panna z Dziecinowa, parafii tutejszej. Zapowiedź I.

- Michał Dariusz Trzaskowski, kawaler z Sobień Biskupich, parafii tutejszej i Aleksandra Mika, panna z Karczewa, parafii Karczew. Zapowiedź I.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Andrzeja Przybysza z Piotrowic i Michała Serafina z Łukówca. Prośmy w ich intencji oraz wszystkich zmarłych z naszych rodzin i parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

11. Rozpoczęły się wakacje. Życzymy wszystkim dobrego wypoczynku. Pamiętajmy w tym czasie wytchnienia o niedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwie, by każdy dzień przeżywać z Bogiem.