Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej PDF Drukuj
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 08:17

W dniach 27-28 kwietnia 2018 r. odbyła się parafialna pielgrzymka

do Kalwarii Pacławskiej.

 

Pielgrzymce liczącej 44 pątników przewodniczył ks. Krzysztof. Pielgrzymi wyruszyli o godzinie 6.00 do Leżajska, gdzie zwiedzili Klasztoru oo. Bernardynów i wysłuchali koncertu organowego, po czym udali się do Jarosławia. Tu zwiedzili kościół grekokatolicki i kolegiatę. Następnie udali się do Przemyśla, zwiedzając muzeum diecezjalne, katedrę i kościół grekokatolicki. Docelowym punktem pielgrzymki była Kalwaria Pacławska. Po zakwaterowaniu i kolacji pielgrzymi uczestniczyli w Eucharystii, wysłuchali historii tego świętego i cudownego miejsca, a pierwszy dzień pielgrzymowania zakończyli apelem jasnogórskim. Następny dzień pielgrzymki rozpoczął się Eucharystią, po której było śniadanie i wyczerpująca droga krzyżowa po kalwaryjskich dróżkach. Po krótkim odpoczynku autokar z pielgrzymami wyruszył do Komańczy, by tam zwiedzić Izbę Pamięci Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Po drodze do Komańczy pielgrzymi wdepnęli do Arłamowa. Choć zmęczeni, ale szczęśliwi powrócili do swoich domów o 22.00. Bóg zapłać za wspólne pielgrzymowanie, modlitwy i śpiewy, które tworzyły radosny i rodzinny nastrój.