Błogosławieństwo dzieci i przegląd kolęd PDF Drukuj
poniedziałek, 08 stycznia 2018 20:30

Chrystus przyszedł na świat, by błogosławić ludzi. W niedzielę Chrztu Pańskiego,

7 stycznia po Mszy św. o 11.30 w naszej parafii odbył się obrzęd

błogosławieństwa dzieci.

 

Świątynia wypełniła się po brzegi rodzicami z dziećmi, które przybyły na wspólną modlitwę i błogosławieństwo. Dzieci otrzymywały pamiątkowy obrazek i słodki cukierek, a po błogosławieństwie odbył się przegląd kolęd w wykonaniu przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych z Sobiekurska i Warszawic oraz Chóru Parafialnego. W nastrój śpiewanych kolęd wprowadzała p. dyrektor szkoły w Warszawicach. Młodzi artyści wykazali się różnorodnością wykonywanych kolęd i pastorałek, co zostało nagrodzone gromkimi brawami od licznie zgromadzonych słuchaczy oraz drobnymi pamiątkami od Mikołaja, w którego wcielił się ks. Michał.

Na zakończenie ks. Krzysztof Wałek podziękował p. Annie Moczulskiej za prowadzenie przeglądu kolęd, wszystkim uczestnikom oraz słuchaczom, a spotkanie zakończyło się wspólnie odśpiewaną kolędą na chwałę Bożą.