Ogłoszenia duszpasterskie
Wielkanoc 2018 PDF Drukuj
sobota, 31 marca 2018 15:54

Wielkanoc (1.04.2018 r.)

1. Msze św. w Wielkanoc: o godz. 6.00, 10.00 w kaplicy i 11.30, a w drugi dzień świąt Msze św. o 8.00, 10.00 w kaplicy i 11.30.

2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Bożego Miłosierdzia. Przygotowujemy się do tego święta nowenną do Bożego Miłosierdzia odprawianą codziennie po Mszy św. o 18.00. Ofiary złożone na tacę za tydzień są przeznaczone na dzieła charytatywne naszej diecezji.

3. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia świąt paschalnych:

- ks. Michałowi, służbie kościelnej, chórowi, młodzieży KSM, ministrantom, lektorom, psałterzystom, Zespołowi wokalnemu z Sobiekurska i wszystkim zaangażowanym w liturgię za prowadzenie drogi krzyżowej oraz przygotowanie Triduum Paschalnego

- Andrzejowi Moszpańskiemu, Mariuszowi Domańskiemu, Mirosławowi Łysiak i Danielowi Gajownikowi za przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego,

- strażakom z Dziecinowa i Łukówca za adorację przy grobie i udział w procesji. Zapraszamy wszystkich strażaków po rezurekcji na spotkanie świąteczne.

- wszystkim parafianom za troskę o krzyże i kapliczki przydrożne oraz za dary otrzymane przy poświęceniu pokarmów wielkanocnych

4. Ruch Rodzin Nazaretańskich organizuje w dniu 7 kwietnia pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd o 6.00 z parkingu CPN w Piotrowicach. Szczegóły w zakrystii.

5. W dniach 27-28 kwietnia organizowana jest pielgrzymka parafialna do kalwarii Pacławskiej, Przemyśla i okolic. Zapisy i szczegóły w zakrystii.

6. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i wielkanocne rozważania.

7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Kamil Florczak, kawaler z Osowa, parafii św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce i Justyna Barejka, panna z Warszówki, parafii tutejszej. Zapowiedź II.

- Adam Jakubczak, kawaler z Warszawy, parafii św. Franciszka w Warszawie Okęcie i Beata Ilona Skwara, panna z Dziecinowa, parafii tutejszej. Zapowiedź I.

8. W kolejne święta Zmartwychwstania Pańskiego w 100 rocznicę wskrzeszenia naszej Ojczyzny i 200 rocznicę wskrzeszenia naszej diecezji składamy wszystkim Parafianom i Gościom wielkanocne życzenia. Życzymy, by Chrystus, który wskrzeszał z martwych i sam powstał z grobu mocą swej łaski zasiewał w Waszych sercach wiarę w zmartwychwstanie. Niech ta wiara towarzyszy wam każdego dnia, a szczególnie w chwilach trudnych i zwątpienia. Jezus Chrystus nasz Pan i Zbawiciel, który wątpiącym uczniom przywrócił nadzieję pomaga Wam przezwyciężać wszelkie lęki, dodaje odwagi i ufności, że z Jego pomocą zwyciężymy to co w nas słabe oraz kruche i zmartwychwstaniemy.

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 241