Ogłoszenia duszpasterskie
VI niedziela zwykła PDF Drukuj
sobota, 13 lutego 2021 22:19

VI niedziela zwykła (14.02.2021 r.)

1. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę w kościele o 17.00 Msza św. i katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Podejmijmy postanowienia abstynenckie i modlitwę w intencji trzeźwości.

3. W środę Popielec, rozpoczynający Wielki Post, a także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Msze św. w środę popielcową w kościele o 9.00 i 18.00, w kaplicy o 16.00. Podczas każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem na znak pokuty. W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od spożywania pokarmów mięsnych i ograniczeniu ilości spożywanych posiłków.

4. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w rozważaniu męki Pańskiej. Droga krzyżowa będzie odprawiana w kościele w każdy piątek po Mszy św. o 18.00, a w kaplicy o godzinie 16.00. Gorzkie żale w niedziele w kościele po Mszy św. o 11.30, w kaplicy o 9.30. Ofiary składane podczas drogi krzyżowej na tacę przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5. Za dwa tygodnie po Mszy św. o 11.30 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Zapraszamy na to spotkanie także wszystkich, którzy chcą przyłączyć się do zespołu Caritas.

6. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafii z racji kolędy w kwocie 450 zł.

7. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i rozważania o Popielcu.

8. Dyrekcja Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Sobiekursku zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na potrzeby szkoły. Ponadto uczniowie wraz z Radą Rodziców przygotowują wielkanocny kiermasz. Przez 3 niedziele poprzedzające Wielkanoc będą sprzedawać ozdoby świąteczne na stoisku przed kaplicą. Dochód przeznaczony będzie na zakup nowych książek do biblioteki szkolnej. Szczegóły w dzisiejszym biuletynie.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Stanisławę Małecką z Sobień Biskupich i Antoninę Osuchowską z Radwankowa Szlacheckiego. Pomódlmy się w ich intencji zmarłych polecanych w wypominkach oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin i parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 390