Ogłoszenia duszpasterskie
V niedziela wielkanocna PDF Drukuj
sobota, 18 maja 2019 21:03

OGŁOSZENIA

V niedziela Wielkanocna (19.05.2019 r.)

1. Dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii św. 31 dzieci po raz pierwszy przyjmie Chrystusa w Komunii św. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu do przyjęcia sakramentu pokuty i eucharystii. Bóg zapłać ks. Michałowi, rodzicom, , p. katechetce, p. organiście i kościelnemu za przygotowanie dzieci i dzisiejszej uroczystości. Bóg zapłać rodzicom za posprzątanie i udekorowanie kościoła oraz ofiarę na renowację ołtarza w kwocie 2000 zł. Ze względu na komunię dziś inny porządek Mszy św. Msze św. o 8.00, 10.00, 12.00 w kaplicy i 17.00. Nie będzie Mszy św. o 15.30 w kaplicy.

2. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne codziennie o 18.00 na Biały Tydzień.
Program Białego Tygodnia:

Poniedziałek – Dzień wdzięczności rodzicom i rodzeństwu (poświęcenie pamiątek komunijnych),

Wtorek – Dzień wdzięczności rodzicom chrzestnym, babciom i dziadkom, oraz nauczycielom

Środa – Dzień modlitw za kapłanów i osoby życia konsekrowanego oraz nowe powołania do służby w Kościele,

Czwartek – Pielgrzymka do Niepokalanowa i akt oddania się pod opiekę Matki Bożej.

Piątek – Akt oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa (wręczenie kartek pierwszopiątkowych), Sobota – Dzień misyjny (modlimy się i składamy ofiary na dzieci z krajów misyjnych).

3. 25 maja (w sobotę) o godzinie 9.00 Eucharystią rozpocznie się III Parafiada Dekanatu Osieckiego w Warszawicach. Część sportowa o 10.00 rozpocznie się na boisku parafialnym.W sportowych zmaganiach wystąpią uczniowie szkół podstawowych z dekanatu osieckiego. Serdecznie zapraszamy zawodników i kibiców do udziału w parafiadzie. Prosimy rodziców o przywiezienie dzieci uczestniczących w zawodach.

4. W przyszłą niedzielę Msza św. z racji poświęcenie pól w intencji mieszkańców Dziecinowa o 8.00, o 11.30 w intencji Piotrowic, o 15.30 w kaplicy Łukówca i Górek Całowańskich

5. 1 czerwca w Częstochowie odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. Zapisy na wyjazd z naszej parafii dla wszystkich chętnych w zakrystii lub u zelatorek. Autokar wyrusza z Łukówca o godz. 5,30 i jedzie przez pozostałe miejscowości.

6. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i informacja o pomocy uzależnionym.

7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Krzysztof Sulejewski, kawaler z naszej parafii i Wioleta Anna Gąska panna z Ostrowia. Zapowiedź III.

- Hubert Pogórzak, kawaler z naszej parafii i Marta Agnieszka Mazur, panna z parafii św. Stanisława BM w Modliborzycach. Zapowiedź I.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy: +Stefana Mikę z Warszawy. Prośmy w jego intencji, zmarłych z naszych rodzin i parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 299