Ogłoszenia duszpasterskie
VI niedziela wielkanocna PDF Drukuj
sobota, 25 maja 2019 21:35

VI niedziela Wielkanocna (26.05.2019 r.)

1. W tym tygodniu:

- I sobota miesiąca – nabożeństwo wotywne po Mszy św. o 18.00

- I niedziela miesiąca – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o 11.30.

2. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy w dni zwykłe po Mszy św. o 18.00, a w niedziele po sumie.

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

4. Od pierwszej niedzieli czerwca do ostatniej niedzieli sierpnia nie będzie Mszy św. w kaplicy o 15.30.

5. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało parafian z Sobień Biskupich, Radwankowa Szlacheckiego, Dziecinowa i Warszawic.

6. W sobotę Dzień Dziecka. Zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii wraz z rodzinami na plac rekreacyjnosportowy przy naszej parafii przed sceną na Parafialny Dzień Dziecka. W programie zabawy i gry sportowe, mecz piłki nożnej pomiędzy szkołą z Warszawic i szkołą w Sobiekursku w kategorii do klas czwartych włącznie, a o 18.00 mecz ojców. Będzie wiele atrakcji: dmuchawce, wspólne śpiewanie i tańce. Rozpoczęcie o 14.00. Serdecznie zapraszamy.

7. Wczoraj odbyła się w naszej parafii III Parafiada Dekanatu Osieckiego w Warszawicach, w której uczestniczyło 250 uczniów naszego dekanatu ze szkół podstawowych. W sportowych zmaganiach rywalizowało 9 drużyn w 7 dyscyplinach sportowych. Zwyciężyła Pilawa, na 3 miejscu uplasowała się drużyna z Sobiekurska a na szóstym Warszawice. Gratulujemy dobrego występu naszym młodym parafianom. Składamy serdeczne podziękowania p. dyrektor Annie Moczulskiej za prowadzenie parafiady, OSP z Łukówca i Dziecinowa za wszelką pomoc w organizowaniu, sfinansowaniu i prowadzeniu zawodów, sędziom zawodów, księżom z dekanatu, nauczycielom, opiekunom i rodzicom za pomoc w zorganizowaniu parafiady.

8. W przyszłą niedzielę Msza św. z racji poświęcenie pól w intencji mieszkańców Radwankowa Szlach. o 8.00, o 11.30 w intencji Całowania.

9. 1 czerwca w Częstochowie odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. Zapisy na wyjazd z naszej parafii dla wszystkich chętnych w zakrystii lub u zelatorek. Autokar wyrusza z Łukówca o godz. 5,30 i jedzie przez pozostałe miejscowości.

10. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i informacja o roli katolickiej matki.

11. Bóg zapłać dzieciom pierwszokomunijnym za ofiary na misje w kwocie 630 zł. Bóg zapłać również za ofiarę indywidualną na renowację ołtarza.

12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Hubert Pogórzak, kawaler z naszej parafii i Marta Agnieszka Mazur, panna z parafii św. Stanisława BM w Modliborzycach. Zapowiedź I.

- Sebastian Guzek, kawaler z parafii tutejszej i Monika Burkowska, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź I.

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 299