Ogłoszenia duszpasterskie
III niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj
sobota, 02 marca 2024 09:08

Ogłoszenia

III niedziela Wielkiego Postu (03.03.2024 r.)

1. Dzisiaj dzień wdzięczności Bogu za czas rekolekcji. Dziękujemy również wszystkim, którzy pomogli nam owocnie przeżywać ten czas. Bóg zapłać ks. Marcinowi Olek za przeprowadzenie rekolekcji, wszystkim spowiednikom za posługę w konfesjonale. Dziękujemy dyrekcji i nauczycielom Szkoły w Sobiekursku i Warszawicach za opiekę nad dziećmi i udział w rekolekcjach. Bóg zapłać za dary na stół rekolekcyjny oraz przygotowanie posiłków dla kapłanów.

2. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej w piątek w kaplicy o 16.00 i w kościele po Mszy św. o 18.00 oraz na gorzkie żale w niedziele w kaplicy o 9.30 i w kościele po Mszy św. o 11.30, Bóg zapłać za ofiary składane podczas drogi krzyżowej na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. Dzisiaj i za tydzień o 17.00 Eucharystia i katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa.

4. Za tydzień o 11.30 Msza św. i spotkanie dla dzieci klas trzecich i ich rodziców.

5. W najbliższą niedzielę 10 marca Parafialny Zespół Caritas uruchamia akcję „Wielkanocna Pomoc Parafii Warszawice” skierowaną do osób potrzebujących z terenu naszej parafii. Akcja polega na zbiórce darów rzeczowych (żywności i artykułów przemysłowych) oraz na zbiórce środków finansowych. Akcję można wesprzeć:

- przynosząc w okresie od 10 do 24 marca do Kościoła lub Kaplicy dary rzeczowe w postaci żywności o wydłużonym okresie spożycia oraz artykułów przemysłowych. Przy wejściu do Kościoła i Kaplicy będą ustawione specjalne pojemniki Caritas.

- wpłacając dowolną kwotę na konto Parafialnego Zespołu Caritas nr 79 1240 2728 1111 0010 8629 1315.

- przekazując pieniądze bezpośrednio wolontariuszom Caritas, po Mszach Świętych w niedziele 10 marca, przy stoisku, na którym rozprowadzane będą baranki wielkanocne i paschaliki.

- zasilając szklane puszki ustawione przy wejściach do Kościoła i Kaplicy (na stolikach z prasą katolicką).

- nabywając świece i baranki wielkanocne

6. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje oraz informacje o akcjach wielkopostnych Parafialnego Zespołu Caritas.

7. Za tydzień możemy złożyć ofiary do puszek na dzieło misyjne „ad gentes”.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Jana Kamać z Warszawy. Prośmy w jego intencji, naszych bliskich zmarłych, parafian i kapłanów: wieczny odpoczynek racz im dać Panie

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 547