Ogłoszenia duszpasterskie
XVII niedziela zwykła PDF Drukuj
sobota, 28 lipca 2018 20:29

XVII niedziela zwykła (29.07.2018 r.)

1. Dziś po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych i błogosławieństwo kierowców. Z tej racji będziemy mogli wesprzeć działalność misjonarzy składając ofiary do puszek.

2. Dziś o 15.00 na boisku parafialnym odbędzie się Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Proboszcza oraz piknik rodzinny. Zapraszamy wszystkich chętnych do gry oraz wszystkie rodziny naszej parafii i gości na wspólny piknik.

3. Dzisiaj po każdej Mszy św. KSM naszej parafii przeprowadza zbiórkę pieniędzy na leczenie p. Agnieszki Wirtek, naszej parafianki, która od 5 lat walczy ona z nowotworem złośliwym piersi. Solidaryzujmy się z p. Agnieszką przez wsparcie modlitewne i materialne. Po Mszy św. o 11.30 odbędzie się także koncert charytatywny dla Agnieszki naszego chóru, Zespołu Wokalnego z Sobiekurska i grupy młodzieżowej.

3. W środę rozpoczyna się sierpień, obfitujący w narodowe rocznice. W tym miesiącu podejmujemy zobowiązania abstynenckie. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i ofiarowania jej w intencji naszego narodu prosząc o trzeźwość albo za konkretną osobę zniewoloną alkoholizmem. Możemy wpisać się do księgi abstynenckiej, która będzie wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła.

4. W tym tygodniu:

- I piątek miesiąca – od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź, o 18.00 nabożeństwo wotywne i Eucharystia

- I sobota miesiąca – Nabożeństwo wotywne po Mszy św. o 18.00

- I niedziela miesiąca – po Mszy św. o 11.30 nabożeństwo Eucharystyczne i procesja wokół kościoła.

5. Zachęcamy wszystkich do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę, a tych którzy nie mogą fizycznie pielgrzymować zachęcamy do podjęcia pielgrzymki duchowej. Karty duchowego uczestnictwa zawierające informacje o pielgrzymowaniu duchowym wyłożone są na stoliku za ławkami. Zapisy na pielgrzymkę odbędą się 1 i 2 sierpnia w godzinach 16.00-17.30 w salce katechetycznej na wikariacie w Wildze, a zdawanie bagażu 2 sierpnia w godz. 11.00-11.45.

6. Pielgrzymka Łomżyńska będzie przechodzić przez teren naszej parafii zatrzymując się 5 sierpnia na nocleg w Piotrowicach. Przybycie pielgrzymów jest planowane na godzinę 16.15. Po przyjściu będzie sprawowana Eucharystia o 18.00 na placu przy remizie strażackiej. Prosimy parafian z Piotrowic o życzliwe i gościnne przyjęcie pielgrzymów.

7. Składamy serdeczne Bóg zapałać Parafialnemu Zespołowi Caritas za przeprowadzenie zbiórki na osierocone dzieci. Dziękujemy wszystkim, którzy okazali pomoc materialną i duchową. Do puszek zebrano 10195 zł.

8. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i artykół o trzeźwości.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Damian Książek, kawaler z naszej parafii i Karolina Dominika Dadacz, panna z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii. Zapowiedź II.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Ewę Kopania z Dziecinowa i Jana Żurawskiego z Sobień Biskupich. Prośmy w ich intencji oraz naszych bliskich zmarłych i parafian. wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 256