Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Wniebowstąpienia PDF Drukuj
sobota, 01 czerwca 2019 15:49

VII niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia (26.05.2019 r.)

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni zwykłe po Mszy św. o 18.00, a w niedziele po sumie.

2. Zapraszamy dziś wszystkie dzieci naszej parafii wraz z rodzinami na plac rekreacyjnosportowy przy naszej parafii przed sceną na Parafialny Dzień Dziecka. W programie zabawy i gry sportowe, mecz piłki nożnej pomiędzy szkołą z Warszawic i szkołą w Sobiekursku w kategorii do klas czwartych włącznie, a o 18.00 mecz ojców. Będzie wiele atrakcji: dmuchawce, wspólne śpiewanie i tańce. Rozpoczęcie o 14.00. Serdecznie zapraszamy.

3. W tym tygodniu I piątek miesiąca – o 17.00 adoracja Najświętszego sakramentu i spowiedź, o 18.00 nabożeństwo wotywne i czerwcowe oraz

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św. do której przygotowujemy się przez nowennę w czasie nabożeństw czerwcowych. Ta niedziela kończy okres komunii wielkanocnej. Kto w czasie wielkanocnym nie przystąpi do komunii popełnia grzech ciężki.

5. Od pierwszej niedzieli czerwca do ostatniej niedzieli września nie będzie Mszy św. w kaplicy o 15.30.

6. W środę i czwartek o 19.00 w salce przy plebanii egzamin dla kandydatów do bierzmowania z całego pacierza. W środę kandydaci uczący się w Sobiekursku w czwartek uczący się w Warszawicach.

7. W przyszłą niedzielę Msza św. z racji poświęcenie pól w intencji mieszkańców Sobień Biskupich o 8.00, o 11.30 w intencji mieszkańców Warszówki.

8. Ks. Dziekan z Osiecka dziękuje strażakom z Dziecinowa za usuwanie skutków nawałnicy wokół kościoła w Osiecku.

9. Bóg zapłać za ofiarę indywidualną na renowację ołtarza w kwocie 410 zł.

10. Bóg zapłać p. Piotrowi Kasprzakowi za wykoszenie trawy na placu parafialnym.

11. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i artykuł o zachowaniu dziecka w kościele.

12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Hubert Pogórzak, kawaler z naszej parafii i Marta Agnieszka Mazur, panna z parafii św. Stanisława BM w Modliborzycach. Zapowiedź II.

- Sebastian Guzek, kawaler z parafii tutejszej i Monika Burkowska, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź II.

- Dominik Dziadczak, kawaler z parafii Niepokalanego Serca Maryi w Śródborowiu i Monika Kalinowska, panna z naszej parafii. Zapowiedź I.

- Łukasz Bednarczyk, kawaler z parafii Mariańskie Porzecze i Katarzyna Kosiarka, panna z naszej parafii. Zapowiedź I.

13. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Mariannę Lewandowską z Łukówca. Prośmy Miłosiernego Boga w jej intencji, zmarłych parafian i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 299