Ogłoszenia duszpasterskie
I Niedziela Adwentu – 1 grudnia 2013r. PDF Drukuj
niedziela, 01 grudnia 2013 10:47

 

1.    Zapowiedzi:
Rafał Siwiak kawaler z Całowania parafii tutejszej i Milena Anna Późniecka panna zam. w Sulejówku-Miłosnej parafii Przemienienia Pańskiego - zapowiedź pierwsza

 

2. Dziś rozpoczynamy w Kościele nowy rok liturgiczny i Adwent. Wykorzystajmy ten czas na odnowienie naszej więzi z Panem Bogiem i bliźnimi.
Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Pana jest Matka Najświętsza – Maryja. Ku Jej czci i z prośbą o Jej wstawiennictwo odprawiane są w Adwencie Msze św. roratnie. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału – młodzież, dorosłych i dzieci, które przynoszą jak co roku ze sobą lampiony.
Roraty w kościele: w środę i sobotę o godz. 7.00. W sobotę roraty będą miały charakter uroczysty. Idąc na roraty zapalamy świece (lampiony) wychodząc z domu i do kościoła wchodzimy z zapalonym światłem.

 

3. Dziś i w następne dwie niedziele po Mszy Św. o godz. 8.30 odbywają się katechezy przygotowujące rodziców i chrzestnych do chrztu dziecka.

 

4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca.
W Pierwszy Czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
W Pierwszy Piątek Miesiąca Msza Św. i Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa:
•    w kościele parafialnym o godz. 17.00; spowiedź od godz. 16.30
•    w kaplicy o godz. 16.00; spowiedź od godz. 15.30

 

5. We wtorek na godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie członków Kręgu Biblijnego do sali katechetycznej w budynku parafialnym.

 

6. W następną niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. Przypominamy, aby dzieci wzięły ze sobą medaliki, które zostaną poświęcone.

 

7. W niedzielę 8 grudnia obchodzony jest XIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie pod hasłem „Dzielmy się wiarą jak chlebem”. Ofiary zbierane do puszek po Mszach św. będą przeznaczone na ten cel.

 

8. Caritas Diecezji Siedleckiej po raz kolejny włącza się w Ogólnopolskie Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom z biednych rodzin. Tegorocznym hasłem tej akcji jest: „Rozjaśnij dzieciom przyszłość!”. Symbolem tego dzieła i złożonej ofiary jest świeca. Przy nabyciu świecy składamy ofiarę: przy świecy małej – 5zł, przy świecy średniej – 10zł i przy świecy dużej 15zł. Świece będą rozprowadzane od dziś po Mszach św. w zakrystii w niedziele i w czasie rekolekcji.

 

9. W najbliższą niedzielę rozpoczynają się rekolekcje w naszej parafii. Módlmy się o błogosławione owoce tego szczególnego czasu i dobre przeżycie tych dni podarowanych przez Pana Boga.

 

10. Chrzest dzieci w drugi Dzień Świąt w czasie Mszy św. o godz. 12.00. Prosimy o zgłaszanie dzieci do chrztu.

 

11. Dziękujemy młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży za przygotowanie dekoracji adwentowej w kościele.

 

12.    Opłatki wigilijne w 6 miejscowościach naszej parafii będzie roznosił organista, zaś w 3 miejscowościach kościelny z kaplicy w Sobiekursku. Dokładny plan roznoszenia opłatków będzie można znaleźć na tablicy ogłoszeń.

 

13. Przypominamy, iż wszystkie intencje oraz ogłoszenia parafialne zamieszczane są na stronie internetowej naszej parafii.

 

14. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont kościoła: bezimienna z Piotrowic – 2000 zł, bezimienna z Całowania – 200 zł, bezimienna z Piotrowic – 7000 zł, bezimienna z Całowania – 500 zł, bezimienna z Sobiekurska – 200 zł

 
<< pierwsza < poprzednia 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 następna > ostatnia >>

Strona 302 z 327