Ogłoszenia duszpasterskie
III Niedziela Adwentu – 15 grudnia 2013r. PDF Drukuj
niedziela, 15 grudnia 2013 15:11


1. W przyszłą niedzielę 22 grudnia po Mszy św. o godz. 8.30 odbędzie się trzecia katecheza dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą sakrament chrztu.

 

2. W zakrystii po Mszach Św. są jeszcze świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Składane ofiary będą przeznaczone dla dzieci z biednych rodzin

 

3. Zapraszamy parafian do uczestnictwa we Mszy św. roratnej odprawianej w środę i sobotę o godz. 7.00. W sobotę roraty mają charakter uroczysty. Idąc na roraty zapalamy świece i do kościoła wchodzimy z zapalonym światłem.

 

4. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy kwartalne dni modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Trosce o trudną codzienność życia naszych rodzin, niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego kościoła.

 

5. Publiczna Szkoła Podstawowa w Warszawicach zaprasza w czwartek 19 grudnia na godz. 17.00 na jasełka.

 

6. Odwiedziny chorych z posługą kapłańską odbędą się w piątek 20 grudnia. Chorzy zostaną odwiedzeni według następującej kolejności: od godz. 12.00 w następujących wioskach: Warszawice, Warszówka, Sobienie Biskupie, Radwanków i Dziecinów, zaś od godz. 14.00 – Sobiekursk, Łukówiec, Całowanie i Piotrowice. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

 

7. W sobotę na godz. 11.30 do Warszawic zapraszamy na spotkanie wszystkich ministrantów naszej parafii.

 

8. W kończącym się adwencie chcemy zorganizować „Świąteczną paczkę” – akcję charytatywną dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Do pudełka przed ołtarzem w kościele i w kaplicy będzie można do niedzieli 22 grudnia włącznie wkładać produkty spożywcze przedłużonej ważności, artykuły przemysłowe lub zabawki. Te rzeczy zostaną przed świętami przekazane potrzebującym rodzinom naszej parafii.

 

9. Jest organizowany „Sylwester z Matką Bożą w Częstochowie”. Wyjazd do Częstochowy będzie 31 grudnia, a powrót 1 stycznia. Autokar wyjedzie z Kołbieli i będzie zbierał chętnych z naszej parafii. Więcej szczegółów i informacje o zapisach na tablicy ogłoszeń.

 

10. Prace zgłoszone w konkursie „Mój kościół parafialny” są teraz prezentowane w przedsionku kościoła w Warszawicach.

 

11. W zakrystii jest do nabycia dla dzieci „Promyczek dobra” z grudnia w cenie 4zł.

 

12. Przypominamy, iż wszystkie intencje oraz ogłoszenia parafialne zamieszczane są na stronie internetowej naszej parafii.

 

13. Informujemy parafian, że w ubiegłym tygodniu nastąpiło ostateczne rozliczenie z firmą budowlaną, która dokonała remontu elewacji zewnętrznej kościoła. Inwestycja ta kosztowała 347 tys. zł. Parafia ma dług w wysokości 53 tys. zł.

 

14. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont kościoła: bezimienna z Sobiekurska – 2000 zł, bezimienna z Piotrowic – 500 zł, kościelny z Sobiekurska z racji roznoszenia opłatków – 500 zł

 

15. W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: śp. Teresa Rolka z Dziecinowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

 
<< pierwsza < poprzednia 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 następna > ostatnia >>

Strona 277 z 304