Ogłoszenia duszpasterskie
Poniedziałek Wielkanocny - 21.04.2014r. PDF Drukuj
poniedziałek, 21 kwietnia 2014 18:04

 

1. Zapowiedzi:

•    Łukasz Pawelec kaw. z Maciejowic i Sylwia Zarzycka panna z Warszawic par. tutejszej – zapowiedź pierwsza

 

2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na Katolicki Uniwersytet Lubelski .

 

3. Z wyrazami szacunku i wdzięczności kieruję słowa podziękowania ku tym, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Paschalnych i Świąt Wielkiej Nocy w naszej parafii.

•    Ks. Sławkowi i Ks. Michałowi za pomoc kapłańską podczas trwania Triduumu Paschalnego

•    Członkom Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży za prowadzone Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 19.00 i w Niedzielę Palmową oraz zespołowi lektorów

•    wszystkim, którzy włączyli się aktywnie w przygotowaniu dekoracji Grobu Pańskiego i miejsca przechowania Najświętszego Sakramentu tzw. ciemnicy.

•    Chórowi parafialnemu pod kierownictwem pani Magdy i panu Konradowi za przygotowanie i prowadzenie śpiewu podczas Triduum Paschalnego i w czasie Świąt Wielkiej Nocy.
Bóg zapłać:
-   Za przystrojenie krzyży i kapliczek na terenie parafii
-   Za wszystkie dary otrzymane przy poświęceniu pokarmów wielkanocnych

 

4. Tydzień Wielkanocny to szczególny czas, w którym czcimy Boże Miłosierdzie. W najbliższą niedzielę przeżyjemy jako Uroczystość Miłosierdzia Bożego.

 

5. Zgodnie z zaleceniem ks. Biskupa taca w najbliższą niedzielę zostanie przeznaczona na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas naszej diecezji.

 

6. W Poniedziałek Wielkanocny rozpoczyna się modlitewne przygotowanie przed kanonizacją Jana Pawła II i Jana XXIII. Zapraszamy parafian każdego dnia na Mszę Św. i modlitwę w oparciu o nauczanie bł. Jana Pawła II.

 

7. W następną niedzielę z racji kanonizacji Jana Pawła II będzie zmieniony porządek Mszy Św. w naszej parafii. W kościele będzie Msza Św. o godz. 8.00 i 17.00, a w kaplicy o 9.00 i 15.30. Ta zmiana ma umożliwić oglądanie uroczystości kanonizacyjnych w telewizji.

 

8. Ofiary złożone na tacę w Niedzielę Miłosierdzia będą przeznaczone na Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

9. W Wielkim Tygodniu produkty złożone przez nas w ramach świątecznej paczki dla potrzebujących zostały przekazane dla 20 rodzin naszej parafii.

 

10. W najbliższy piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

11. Dziękujemy panom Kościelnym z kościoła i kaplicy za troskę o porządek świątyń.

 

12. W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: śp. Lucyna Kozłowska z Otwocka pochodzącej z Piotrowic, której pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 15.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

 
<< pierwsza < poprzednia 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 następna > ostatnia >>

Strona 247 z 292